Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egyáltalán olyan szakma,...

Van egyáltalán olyan szakma, ami nem "telített" és nőként is megfelelő?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, lassan mindenhonnan ezt hallani... Kivéve a mérnöki pályákat, az meg nőként sajnos annyira nem egy vonzó képzés.


pszichológia - "nem tudsz vele kezdeni semmit, magánba több év mire kiépíted"

jogi pálya - "hátszél nélkül lehetetlen"

gazdasági - "Dunát lehet vele rekeszteni"

művészeti/média - "kitörölheted vele a s**ged" :D

pedagógus - "túljelentkezés van, és nem fizetnek meg"


Ezek persze a legtipikusabb válaszok amiket kapok/kaptam és nagyon kétségbe vagyok esve.. Férfiként még legalább ott van a lehetőség a most fellendülő kétkezi munkára, (hiány van és állítólag igen megemelték a béreket). De nekik eleve jobban is fekszik a műszaki/IT.

De nőként mi a teendő, mi ilyenkor a legoptimálisabb? Vagy a fent említett véleményeket amiket én hallok tudnátok cáfolni?



2019. jan. 26. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A gazdasági diplomák a legjobban keresettek és legjobban megfizetettek a műszaki és az informatikai után. Nem igaz, hogy 'dunát lehet velük rekeszteni', ha ilyen diplomád van, és tudsz angolul akkor könnyen lesz munkád ezekkel a diplomákkal.


Ha pszichológus akarsz lenni, akkor tovább kell menned mester szakra, ugyanis alapképzéssel semmit nem csinálhatsz még. Ha vállalod ezt, hogy tovább mész mesterképzésre, akkor megéri pszichológiát tanulni.


A jogász szak is jó, bár ebből valóban túlképzés van, és nehéz vele elhelyezkedni ha nincsenek kapcoslataid, de mondjuk ezt az egyetem alatt is kialakíthatod ha talpra esett vagy.


A művészeti tényleg nem ér semmit, hacsak nem vagy valami őstehetség és tényleg nagyon elhivatott, vagy tanár akarsz lenni. A média szak szerintem nem olyan rossz mint mondják, ha tudsz nyelveket ezzel a diplomával is tudsz értelmes munkát találni, de kis esélye van, hogy a médiában helyezkedj el vele, szóval ilyen újságíró stb nem leszel ezzel a diplomával.


A pedagógus attól függ, hogy milyen tantárgyat akarsz tanítani, humán tanároknak nehéz elhelyezkedni mert ebből is túlképzés van, természettudományos tanárokból hiány van. Ez is azonban 5-6 év, és soha nem fogsz kb nettó 120 ezernél többet keresni, tehát anyagilag nyilván nem éri meg, csak akkor érdemes tanárnak menni ha tényleg a hivatásodnak tekinted és ez minden álmod, hogy tanár lehess.

2019. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha ezek jönnek szóba, és mind érdekel, akkor gazdasági. Könyvelő, bérszámfejtő stb. mindig kell, mindig találsz magadnak állást, mert mindegy, milyen területen helyezkedsz el, ilyen jellegű szakember minden cégnél kell. De lehetsz magánvállalkozó is.
2019. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kezecske köszi! :D

Első válaszoló engem is meglepett, hogy pont gazdaságiról hallok ilyeneket, mivel úgy tudtam elég keresettek és jól meg is fizetik őket, jó szakemberből meg kevés van, hiába jelentkeznek sokan.


És látom te is így tudod, szóval megnyugodtam :D

2019. jan. 26. 15:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a legoptimálisabb, ami iránt elhivatott vagy. Én pl. kisgyermeknevelő leszek, és hiába alacsony a fizetés, semmi más nem érdekel és odavagyok a gyerekekért. Ha megy a matek, akkor érdemes gazdasági irányban további.
2019. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
továbbmenni*
2019. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Idősgondozó
2019. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

matekkal elvagyok, nem szeretem, de senki nem azért megy ilyen területekre szinte mert szereti.


félévet voltam mérnökin is, formatervezőként, na annál csak jobb lehet gazdon a matek.. :D

2019. jan. 26. 15:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg ne úgy válassz pályát, ami a legkeresettebb/legjobban fizető. Nyilván nem várja el tőled, hogy kisgyermeknevelő vagy tanár légy, ha fontos, hogy mennyit keresel. De ugyanígy, ha például érdekel a pszichológia, vagy úgy érzed abban lennél a legtehetségesebb, ne ejtsd ki a lehetőséget, csak azért mert néhány év , amíg kiépíted a magánt, legalább néhány év múlva jól fogsz keresni. És ha minimális szinten megy a matek, akkor meg mázlid van, ha gazdasági szakra mész át, jó esélyed van, hogy közepes tehetséggel is jól fogsz keresni. Hiába végeznek sokan, könyvelőkre mindig szükség van. Ha meg ez a "női szakma" dolog zavar, a mérnökin, a természettudományos hagyományos szakokon kívül ( informatikus, fizikus) a legtöbb szakma nem kifejezetten "férfi szakma" , és ez a gazdaságira is igaz.
2019. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanár szakon nagyon nagy hiány van, esetleg egy-két szak(magyar-töri) az aminél túl jelentkezés lehet, de ezekrr nem is lehet már jelentkezni. Csak olyan szakpárokat indítanak amiből hiány van.
2019. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!