Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem kap túl nagy...

Csak szerintem kap túl nagy hangsúlyt a líra irodalom órán?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy verses nemzet vagyunk, és tanulni kell Petőfitől, Aranytól, Adytól, stb, de rajtuk kívül is van rengeteg költő, akikről tanulunk, még korábbiak is (pl Balassi, Janus, stb), míg pl nem emlékszem, hogy regényírók annyira szóba jöttek volna (Jókai, Móricz, Kafka, én Gárdonyit is ide sorolnám).

Ezt is csak a magyaroknál vettem észre



2022. dec. 9. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Nyilván a top irodalmárokat tanítják, nem a fűzfapoétákat. MEGFÚVOM SZITTYA LANTOMAT!
2022. dec. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Módszertanilag szerencsésebb a versek elemzése. Órai keretek között nincs idő arra, hogy egy regényt végig olvasson az osztály, otthon pedig a fél osztály nem fogja elolvasni, így nem lehet vele érdemben dolgozni. Egy verset, vagy egy rövidebb novellát ezzel szemben pár perc alatt elolvas mindenki, és onnantól kezdve lehet vele dolgozni.
2022. dec. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Mivel én a prózát (regényeket) szeretem, ezért én is így éreztem.


Ellenben, aki a verseket szereti, az meg nyilván nem ért egyet.


Ezek egyedi dolgok.

2022. dec. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Én eleve nem értem, minek van irodalomóra.

Csak arra jó, hogy a tanárnak visszaböfögd amit leadott.


Ha csak humán területen maradunk, ott az asszertivitás, érvelés, pszichológia, amik a hegy remetéket leszámítva mindenkinek hasznos ismereteket nyújtanának.

2022. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Ezt már én is észrevettem, főleg most, hogy járok magyar faktra is. Ott pont fordítva van, sokkal több regényt veszünk, mint verset. Valószínűleg tényleg azért van, amit a 2-es írt, hogy egyrészt versekből sokkal többet lehet venni alapórán és ha a tanár ki is ad valamilyen regényt, azt elég sokan nem fogják elolvasni. De amúgy fakton sem olvas el mindenki mindent, de shh! :)
2022. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az is baj, hogy nagyon túlteng az irodalom, a nyelvtan, azon belül is a helyesírás meg sehol sincs...
2022. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez egy tök jó kérdés, és ha a 4-es kihagyta volna a hegyi remete kifejezést, neki is igaza lenne. (a mi magyartanárunk, amellett hogy nagyon sokat értelmeztünk vele verset, novellát, regényt, ezzel is foglalkozott)

Off lesz, és lehet hogy senki nem is gondolja itt így, hanem a falnak érvelek, de szerintem attól még hogy a matek az matek, és bizonyítható, és logika, meg megtanít gondolkodni, meg tudod kezelni a számláidat, a matematika óráknak is van jó sok anyagrésze ami ugyanolyan felesleges, ott miért nem olyan témáknak a basic matematikai alapjait vesszük mint a közgazdaságtan, vagy a közvéleménykutatás. Szerintem senkinek a gondolkodása nem fejlődik attól, hogy bemagolja a sinus függvényt, fel se fogjuk mi az, és a "NAGYBETŰS ÉLETBEN" se kell.

2022. dec. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"bemagolja a sinus függvényt, fel se fogjuk mi az, és a "NAGYBETŰS ÉLETBEN" se kell."


Hát, multkor meglévő faanyag újrahasznosításával csináltam egy fűrészbakot. Aztán csak befigyelt egy tangens.

2022. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

oké 8-as elfogadom.

7-es voltam

2022. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
A lírának a mai rohanó, multimédiás világban erősödő jelentősége van. Ugyanis egyre kevesebben olvasnak regényeket, mert szinte mindenki a tévét és a mobiltelefonját bámulja, kultúrszemétből él; s esténként egy vers elolvasása csupán 10 perc. Ha tehát sikerül a vers megszerettetése a diákokkal, akkor jó eséllyel megmenthetők az irodalom által nyújtott lelki élmények számára is.
2022. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!