Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar képzőművészeti eggyetem...

Magyar képzőművészeti eggyetemre, vagy bármely más fősulira bekerülhetnék?

Figyelt kérdés
Most jelenleg egy olyan iskolába járok ahol nincs rajz(9 osztály jó még ráérek) de az álltalánosba azt mondták szépen rajzolok és szinte minden érdekel: festészet, ékszer- és tárgytervezés, divattervezés,kerámia szinte minden. Szerintetek bekerülhetek majd? ja és még egy kiegészítőkérdés: hog zajlanak ott a felvételik, kell az ilyen sulikba művészettörténelem?
2010. szept. 30. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

A MOME-ra is jelentkezhetsz (ez a volt Iparművészeti Egyetem, még korábban Iparművészeti Főiskola ), itt alkalmazott művészeteket tanulnak, ezekből választhatsz egyet és azon belül is szakosodnod kell a későbbiekben. Egyébként elég változó, hogy mely szakokra milyen nehéz bekerülni (pl. textil szakra sokkalta több a túljelentkezés, mint a kerámia/üveg (hivatalosan szilikát

szakra).

Ha ennyire tudatos vagy, a következő 4 évet erre áldozod,és legkésőbb tizenegyediktől eljársz hetente egy jó tanárhoz, meg nyaranta képzőművészeti táborba, szerintem jók az esélyeis a bekerülésre, akár elsőre is.

De ha "csak" másodjára vagy még később jutsz be, az se baj! És lehet egy B terved is, valami teljesen más egyetem, szak, oda is felvételizz, ne csak az iparra/képzőre, hogy ha nem sikerül, akkor is legyen valami biztos alapod.

2010. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először nagyon nézd át a magyar nyelvtant.

Másodszor: érdemes megnézni a művészeti karok felvételi követelményeit, ahol általában be kell mutatni kész munkákat, illetve, alkalmassági vizsga van: ott helyben kell rajzolni illetve alkotni valamit a megadott szempontok alapján, és elbeszélgetés is van, ahol megkérdezik, hogy miért is mész arra a szakra, és mennyire vagy otthon a témában (művészet-történelem, szakszavak).

Szóval, ha ilyen irányba akarsz elmenni érdemes képezned magad, sokat gyakorolnod, alkotnod és ezeket hozzáértőnek bemutatni. Nekem is mondták általánosban, hogy szépen rajzolok, de az messze távol van attól a szinttől amit elvárnak.

Nem árt ha művészeti szakközépbe mész, mert csak ott kaphatod meg igazán a kellő alapokat.

2010. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!