Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok szak...

Nemzetközi tanulmányok szak megéri?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és szemeztem ezzel a szakkal, pontosan mit lehet erről tudni? Mennyire versenyképes és mennyi érné meg ráfordítani az időmet? Illetve tudnátok-e ajánlani valamilyen egyetemi szakot ha emberekkel/nyelvekkel szeretnék dolgozni?

2022. dec. 12. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég tág, hogy emberekkel / nyelvekkel...


Nézz meg egy mintatantervet, hogy miket kell majd tanulnod a NT szakon....

2022. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
azert gondoltam hogy hasznos diploma lehet ugyanis kozgazt es EUs jogokat is tanitanak illetve valamilyen nyelvet ezen a szakon.
2022. dec. 12. 14:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem azt akartam mondani, hogy nem hasznos...


CSak azt kéne eldöntened, hogy mi a hangsúlyos, amit csinálni szeretnél..

2022. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Értéktelen és felesleges!
2022. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kifejtenéd egy kicsit jobban 4.?
2022. dec. 12. 14:20
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

4: ez egy felületes infón alapuló nettó provokáció!


Elmondanám, hogy itt a szomszéd szobában dolgozik egy frissen végzett kollégám (PP-os), és juniorként többet keres, mint sok diplomás több év munkatapasztalattal...

2022. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6. Kivétel!
2022. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7: egyáltalán nem...


Persze nem a "futottak még" kategóriában voltak az eredményei.....

Minden évben jönnek hozzánk gyakornokok is onnan, és kapcsolatban maradunk velük később is, mert projektre időnként szükségünk van plusz munkaerőre. NAgyon jól keresnek!

2022. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a papír valóban nem piacképes, tehát ha csak azt tudod felmutatni, nem fognak csak ezért kapkodni utánad a munkaerőpiacon. Jó nyelvtudással és rengeteg befektetett munkával megérheti... bár én már akkor inkább egy nemzetközi gazdálkodást mondanék, azzal könnyebben el tudsz helyezkedni.
2022. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Én SZTE-n tanultam nemzetközi tanulmányokat, a BGE-t sajnos nem ismerem. Első félév után otthagytam. Minden területről tanultunk egy kicsit, de egyikből sem olyan sokat, hogy azt mondjam, én többet tudok valamelyik területről, mint más. Megnéztem, a mi tárgyaink ezek voltak az első félévben: Kommunikáció-és médiatudomány, Magyarország története a XX. században, Közgazdaságtan, Jogi alapismeretek, Szakmai nyelv, Filozófia, Politológia, Szociológia, Államelmélet, Statisztika. Ahogyan látod, van benne minden. Sokan otthagytunk az első félév után, olyan is, aki az egyik legjobb tanuló volt az évfolyamon, szóval nem csak azért, mert olyan rossz jegyeink voltak. De, ahogyan írták előttem is, nem lehetetlen vele munkát találni. Az én évfolyamon tavaly nyáron diplomázott, valakinek teljesen más területen lett munkája, valaki maradt valami hasonlón, valaki ment egy másik alap-vagy mesterképzésen, valaki meg teljesen mást csinál. Ha téged ez érdekel, ne hallgass idegenek véleményére, de nekem ez volt vele a tapasztalatom.
2022. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!