Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti vagy nappali-tagozatos...

Esti vagy nappali-tagozatos iskolába menjek?

Figyelt kérdés
Nos, úgy kezdődött az egész hogy az egyetemet otthagytam, (rettenet egyszerű volt és értelmetlen órák egy büfészakon ahova kb. 380 pont volt a felvételihatár) ezért új suli után nézek. Érettségim van, technikumra/szakmunkás iskolába mennék. Villanyszerelés ami "érdekel" tehát tetszik meg érdekesnek találom, viszont még csak itthon próbálgattam apuval minimálisan. A kérdés lényege, ha esetleg februárban félévkor elmegyek egy estis suliba az hogyan működik? Meddig tart? Mert ha lehetne akkor az első év (vagy félév) után otthagynám, egy jelentősen közelebbi városban indulna a képzés, viszont az csak szeptemberben tudtommal, és nem akarom hogy sok idő kiessen. Bonyolult kérdés, de ha valaki ért hozzá, és segít, azt megköszönném!

2022. dec. 15. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Tesóm ilyen gyorstalpaló villanyszerelő suliba járt, hónapokig keresett munkát, de mivel nem volt tapasztalata nem vették fel sehova most árufeltoltő. Egy osztályban voltak vagy harmincan és folyamatosan indultak/nak/ ilyen nagy létszámú osztályok állítólag, szóval rengeteg villanyszerelő lesz most a piacon, és ez csak egy iskola a sok közül. Más csoporttársainak sem sikerült elhelyezkednie vagy csak nehezen protekcióval. Gondold meg szerintem százszor mert egy büfé szakosnak mondott diploma is többet fog érni ennél.
2022. dec. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ, nos én mindenképpen Ausztriába mennék az elején, meg lenne pár ismerős akinél dolgozhatnék valószínűleg, megkérdezhetem te melyik megyében élsz?:)
2022. dec. 18. 00:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Pest megye. Mindenképp külföldre menj, tudom hogy divat lett szidni az itthoni helyzetet de tényleg katasztrófalis.
2022. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!