Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 év felett is lehet nappali...

23 év felett is lehet nappali tagozaton iskolába járni?

Figyelt kérdés
Az érettségi után szereztem egy OKJ-s szakmát, majd elkezdtem dolgozni. Most éppen munkanélküli vagyok és azon gondolkoztam, hogy elmennék megint iskolába, szerezni egy második szakmát. Az természetes, hogy mivel már van szakmám, így nekem kell fizetni a tandíjat. De beiratkozhatok? Többen is azt mondták, hogy 23 év felett nem lehet nappaliba beiratkozni... Ez igaz?

2013. jún. 10. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet, csak költségtérítéses. Viszont semmilyen támogatás már nem igazán kapsz, ami miatt előnyős lenne a nappali.


Kivéve talán a diákigazolvány.

2013. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy az 1. diploma megszerzése ingyenes.


Engem is érdekelne hogy ez változott e időközben?

2013. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

még mindig nem szabad összekeverni az OKJ-t és a diplomát.


mindkettőből fizet egyet az állam. Diploma esetén viszont csak akkor ha aláírod a hallgatói szerződést, illetve összeszeded a kellő pontot.


a szerződésben benne foglaltatik, hogy nem mehetsz x időn belül külföldre dolgozni, hanem itthon kell dolgoznod x évet a diplomáddal.

2013. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Engem az OKJ-s képzések érdekelnek, nem a diploma!

Tud valaki valami biztatót mondani tehát ezzel kapcsolatban?

2013. jún. 11. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
már válaszoltak arra is.
2013. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!