Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár adhat egyest késésért?

A tanár adhat egyest késésért?

Figyelt kérdés
2022. dec. 16. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Elméletileg nem, gyakorlatilag meg igen (mondván, hogy nem jelentél meg mikor felelned kellett volna ezért automatikusan egyes)
2022. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1: Nem adhat jegyet olyan számonkérésre, amin a diák nem jelent meg. Alapszabály. Ennyi erővel kitalálja, hogy minden órán felelteti, írogatja be az egyeseket, hiába hoz igazolást a gyerek.
2022. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: nálunk anno gimiben nagy botrány volt abból, hogy a tanár egyesre osztályozta azt a dolgozatot, amit akkor írtunk amikor beteg voltam, mondván majd kijavítom úgyis. diákok-szülők (néháyn tanár is) eléggé fel volt háborodva. Hozzáteszem jogosan.
2022. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha bevág egy egyest valamilyen indokkal úgysem tudsz mit csinálni.

Egyébként meg, ha valaki évente 1x elkésik nem szoktak egyből karot bevágni neki, gyanítom a kérdező notorikus késő és a tanár megunta, beírta a karot.

2022. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
4: szerintem is. alapból rossz indulatú tanár nagoyn nagyon ritka. A közepes tanuló, aki tényleg soha egyszer nem csinált semi kirívót annak még késést sem írnak be. De az akivel mindig van valami gond annak egy idő után elkezdik minden kis szösszenését osztani a beírásokat, rossz jegyeket.
2022. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A felvetés jogos... Nem mindegy, hogy első eset, vagy feltűnően úgy a sokadik, hogy "véletlenül" gyakran ugyanarról az óráról késik valaki.


Direkt nem hiszem, hiszen az késés, intő, rovó irányvonal, de lehet, volt előzetesen olyan szóbeli kitétel, hogy a késő felel, kiváltképp, ha nem az első alkalom. Lehet, az illető felelt is, de nem tudott semmit. Nyilván a torzító következtetés: a késésre kapott 1-est, holott a késés miatt felelt, és a nem tudásra kapott 1-est. Így, indirektben simán benne van.


Sok az ismeretlen adat!

2022. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem
2022. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 Igen, túl sok az ismeretlen, de továbbra is azt mondom, hogy biztos oka volt amiért ezt választotta, mert tényleg ritka, hogy egy átlagos diáknak egyszeri késés miatt karót adna.

Egyébként meg le kell nyelni, én is kaptam indokolatlanul rossz jegyet anno.

2022. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!