Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mondjam el a szüleimnak...

Hogyan mondjam el a szüleimnak, hogy tanár szeretnék lenni úgy, hogy ne röhögjenek ki?

Figyelt kérdés

Van bennem valami "küldetéstudat" eziránt a pálya iránt. Valami belső sugallat, hogy nekem tanárnak kell mennem. Magyar-töri szakos lennék. Nem tántorít el még az sem, hogy az általam legjobban tisztelt és szeretett tanár mondta azt, hogy mindenkit lebeszél erről a pályáról (nem nekem mondta, hanem így általánosságban, neki se mondtam még el)

Illetve az is közrejátszik, hogy eléggé humán területen, magyarral, törivel szeretnék elhelyezkedni, és jobb alternatívát nem látok (jogi út kilőve)

De lehet, hogy két év múlva már teljesen mást fogok gondolni, mint most



2022. dec. 12. 18:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy kiröhögnének?


Nekik kötelességük legalább lelkileg támogatni. Az ő szegénységi bizonyítványuk, ha erre sem hajlandóak.

2022. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Talán a jövőbe tetszik látni?


Most nem becsülik a tanárokat. De honnan tudod, hogy 5 év múlva ez nem fog változni?

Lehet még jó pálya a tanári és mire te eljutsz oda, hogy taníts az még nagyon messze van.

2022. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
2., a pedagógusok lenézése egyáltalán nem csak jelenkori probléma, hanem már jó ideje létező jelenség Magyarországon, és nem valószínű, hogy 5 év múlva vagy akár 10 év múlva jobb lesz a helyzet. Én 2003-ban, 13 évesen mondtam azt az egykori alsós tanítómnak, hogy tanár szeretnék lenni, és azt felelte, hogy szerinte túl okos vagyok ehhez és sokkal többre tudnám vinni.
2022. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
3., tudod mit szoktak mondani a remény halról. De igen, a magyar felfogás alapján nem sok esély van a javulásra. Azonban a folyamatos lefelé csúszásnak egyszer vége kell, hogy legyen. Talán, ha végre elégé a mélybe süllyed az ország akkor talán észbe kapnak az emberek és javulni fognak a dolgok. Vagy bebizonyítják megint, hogy mennyire ostobák tudnak lenni.
2022. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

Fiú, v. lány vagy? Hány éves? Gondolom még középiskolás lehetsz? Írok egy rövid történetet, lehet a mai helyzetben az is ostobaságnak fog tűnni, de megfontolandó a háttere/indíttatása ennek a story-nak is.


Én (már) férfi vagyok. Éveim során (van pár...) különböző munkahelyeken, beosztásokban kipróbáltam magam. Elkövettem azt a hibát, hogy mindig is a (nagy) pénz ígérete motivált. Hülyeség volt. Szépen hangzik elsőre, de mikor X idő után eljutsz arra a pontra, hogy (ennél nem lehet pontosabban megfogalmazni) nem szereted ami csinálsz, bizony el fogsz gondolkodni amit eddig jártál, amit eddig kerestél, valószínű nem a te utad volt.


Lassacskán én kezstem besokallni, azt is gondoltam, valami baj lehet, de idővel, hosszú-hosszú idő elteltével, kezdtem rájönni, szimplán "csak" pályát tévesztettem. No meg célt is - de rendesen. Mert szépen hangzik az, hogy adott ember jól keres, de a valóság az, ha nem szereted amit csinálsz, akkor nem fogod szívvel-lélekkel csinálni, ha pedig ez kiütközik a munkáidon, nem fognak hívni sehová, vagy ha hívnak is (mert megembereled magad és tovább gürizel, csakazértis alapon), akkor a kedvetlenség miatt lassabban fogsz dolgozni (még ha szépen is, de) emiatt X munkaóra alatt, kevesebb megrendelést teljesítesz, és így az a bizonyos nagy pénz is el-el fog maradozni...


Gyermekkel viszont mindig szívesen foglalkoztam, örültem is, ha a közelemben lehetnek, és többen mondták lehet van hozzá "tehetségem" (ostoba szó, kitartás és hozzáállás van, egyedül ezek eredményezik a tehetséget).


Ennek a konklúziója, hogy mostanában elég keményen elgondolkodtam, hogy viszonylag magas életkor és már "nem is túl jól fogó agy" ide, vagy oda, adok magamnak egy esélyt, pedagógusnak fogok tanulni. Valóban pályát váltok - akármi is legyen a vége!


Az én nem oly szerény véleményem az: csináld, amit szeretnél, de akkor abba adj bele apait-anyait, és szívesen (vagy szívesebben) fogod végezni a tanulmányaidat, majd később a munkád - ez pedig könnyebben visz a jövőben sikerre. Ha pedig jó vagy - tényleg nagyon jó vagy - abban, amit csinálsz, idővel jönni fog majd az a nélkülözhetetlen fránya pénz is!


Harminc fölött elköszönés gyanánt ciki lenne ideírni, hogy: "hosszú és eredményes életet"? :P

2022. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, hogy kiröhögnének, mert már meséltem, hogy történész lennék, amire hasonló volt a reakció. Nyilván nem röhögtek ki előttem, de magukban tuti ezt gondolták.

Emellett azért ma egy tanár se anyagilag, se társadalmilag nincsen túlbecsülve

2022. dec. 12. 18:56
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha ilyen "egyszerűek", akkor felesleges az elismerésükre hajtani.


"Emellett azért ma egy tanár se anyagilag, se társadalmilag nincsen túlbecsülve"

. Előbbi gazdaságpolitikai döntések kérdése. A másodikkal nem feltétlenül értek egyet: egy keveset tanítottam, de a fiatal korom ellenére is meglepő tisztelettel beszélt velem a szülők többsége (és a közhiedelemmel ellentétben a szülő bőrszínétől függetlenül).

Nem hiszem, hogy egy informatikus vagy szobafestő nagyobb társadalmi megbecsültségnek örvend. Sokaknak az a bajuk a tanárokkal, hogy volt legalább egy tanár, akit utáltak, de ilyen alapon sokan az orvosokat is megszólják.

2022. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7

Mitől lennének egyszerűek? Nem mondták nekem, hogy ne legyek történész, csak finoman éreztették velem, hogy eszembe ne jusson azt a pályát választani.

Oké, azt hiszem már értem, mire gondolsz.

Nekem mondta már tanár, hogy kapott nem egy olyan üzenetet szülőktől, amiket nem tett zsebre

2022. dec. 12. 19:17
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mitől lennének egyszerűek? Nem mondták nekem, hogy ne legyek történész, csak finoman éreztették velem, hogy eszembe ne jusson azt a pályát választani."

. És miért ne választhatnád? Van erre valami észszerű válaszuk, vagy csak az, hogy valami tévképzet él bennük erről, ami fontosabb, mint hogy tájékozódjanak vagy a Te motivációidról érdeklődjenek?


"Nekem mondta már tanár, hogy kapott nem egy olyan üzenetet szülőktől, amiket nem tett zsebre"

. Ez elkerülhetetlen, ha valaki sokat van emberekkel kapcsolatban. Ápolók és bolti eladók is kapnak hideget-meleget.

2022. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Bakker engem bárcsak megpróbáltak volna lebeszélni...:D sajnos senki...

*hatodéves angol-töris*

2022. dec. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!