Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolában a tanárok között...

Iskolában a tanárok között van hierarchia? Például hogy az idősebb tanár feljebbvalónak érzi magát a kezdő kollegaihoz képest és ugy is viselkedik. Az igazgatot ne számitsuk ide.

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 02:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bárhol ilyen lenne. Még az igazgató is egy a sok közül. Talán ami tekintélyt adhat, ha PhD-d van.
2022. dec. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bizonyos szinten volt. De nem is annyira kor alapján, hanem inkább az alapján, hogy ki mit tanít. Pl. a matektanár előszeretettel nézte le a rajz-vagy énekszakos kollégákat. Kor alapján annyira nem volt jellemző, inkább a gyerekek szemszögéből éreztem, hogy a kezdő tanárokat nem annyira vették komolyan, különösen, ha nem érettségi tárgyat tanított. (gimnáziumról beszélek).

Illetve még amit én megfigyeltem, hogy ha egy tanár köztudottan nem volt népszerű a gyerekek körében, akkor némelyik tanár szabadabban merte őket kritizálni, vagy akár cikizni is.

De fontos leszögezni, hogy a tanári karnak a kis része mert ennek hangot adni. A többi hogy mit gondolt magában a kollégáiról, nem tudom, de azt tiszteltem, hogy legalább nem a gyerekek előtt kritizálták egymást.

2022. dec. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt gondolnánk, hogy a tanárok vannak legalább annyira intelligensek, hogy nem nézik le a kollégájukat, hát, dehogyis nem, mint az óvodában. S nem csak az énektanárokat, hanem a földrajztanárokat is, mint pl. engem. Na, egyszer visszavágtam, hogy nyugodtan el lehet végezni, bevittem az egyetemi jegyzeteimet is, na, akkor azért elszégyellte magát. Matekos kolléga volt, már jó régóta nem tanít, kiutálta a közösség. Már egyébként én se, belefáradtam abba a sok hülyeségbe, a gyerekek hiányoznak egyedül. Nem hierarchia, meg korfüggő a tahóság, sőt, iskolázottságtól se függ.
2022. dec. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!