Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő alatt lehet, és...

Mennyi idő alatt lehet, és milyen módszerrel átismételni a középiskolai matematikát? Kb. 20 éve érettségiztem, volt amiből ötös voltam pl. másodfokú egyenletek, viszont volt amiből épphogy csak kettes.

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Matekingre nézz fel, baromi jó anyagaik vannak. Az hogy mennyi idő kell hozzá eléggé egyén függő, illetve hogy használtad e azóta azt a tudást. Legtöbbeknek azóta se kellett kiszámolni a csonkagúla palástját, ami érthető is. Meg hát jó lenne tudni, mi a cél? Ha újra erettségiznél, egy négyjegyű függvénytáblázatot és egy kétsoros számológépet érdemes beszerezni. Ha simán csak átismételnéd, minden képlet fent van neten, tudományos számológépre meg van app.
2022. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Manapság sokkal nehezebb a gimis matek, mint 20 éve volt. Nekem a szüleim már nem tudtak segíteni a háziban, pedig gimiben ők jók voltak matekból. Sokszor volt, hogy 2 órán át csináltuk együtt a házit, mert ők sem értették. (Nem utcaseprőkről van szó, hanem az egyikük egyetemi tanár.) Szerintem elmebeteg az az elvárás, amit most nyomnak a matekórákon.


Érdemes eljárni egy magán matektanárhoz, aki ismeri, hogy most mi a követelmény.

2022. dec. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyetemen szerinted milyen lesz az elvárás ha lesz matematika?
2022. dec. 18. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mateking, matekoázis, youtube videók, korábbi érettségi feladatsorok + megoldások, esetleg magántanár.

Attól is függ, mi a cél vele.

2022. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Továbbtanulni szeretnék programozó szakon. Ott majdnem minden tárgy matekra épül, szóval nem csak 1 kicsit értem szint kellene.
2022. dec. 19. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!