Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnöki vagy gépészmérn...

Vegyészmérnöki vagy gépészmérnöki?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni mire jelentkezek az első helyen.

Kémiából emelteztem,matekból közepeztem.Mindkettő helyen elfogadják a kémiát.Gépészmérnöként könnyebben tudnák munkát találni.Mindenféleképoen pár év múlva külföldön szeretnék dolgozni.Ha majd minden jól sikerül,akkor egy kisebb vállalkozást akarok,ahol mondjuk mosószereket vagy ilyen vegyi dolgokat szeretnék gyártani.Lehet hülyén hangzik meg hogy csak álmodozom nem érdekelnek az ilyen válaszok.A helyesírásomat is hanyagoljunk.


2022. dec. 20. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Gyépésmérnök.


De inkább ajánlanám az IT vonalat.

2022. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyész alap, gyépés mester
2022. dec. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyészmérnöki inkább. Ha ez az álmod akkor jó lenne egy kis kémiás tudás is.
2022. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Én vegyészmérnök vagyok, de ha újrakezdhetném inkább villamosmérnök lennék sokkal jobb a fizetés, elhelyezkedés.
2022. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó nehéz munkát találni vele?

Hova jártál egyetemre?

2022. dec. 28. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz találni vele melót, ha pesti vagy, de a fizetés nem a legjobb egy villamosmérnökihez képest. Én debrecenbe végeztem plussz számolj arra, hogy a jobb melókhoz msc is szükséges az 5,5 év míg villlamosmérnökként elég a bsc 3,5 év. Csak akkor ajánlanám ha tényleg mindenáron vegyészmérnök szeretnél lenni, ha nem akkor vannak jobb opciók.
2022. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még egy megjegyzés, ha biztos vagy benne, hogy külföldön akarsz dolgozni akkor jó választás a vegyészmérnöki mivel német, svájc, hollandia, dánia, ausztria sokkal jobb lehetőségeket biztosít. Viszont ha itthon szeretnél élni, dolgozni akkor átgondolnám.
2022. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Külföldön szeretnék de ahhoz még sok tapasztalat kell,hogy ott felvegyenek meg persze a nyelvet is azért anyanyelvi szinten kellene beszélni.Németül és angolul középszinten eltársalgok ezért ez lenne a legkevesebb.
2022. dec. 28. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!