Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus hallgatók! Lenne egy...

Corvinus hallgatók! Lenne egy kérdésem?! Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szeretnék erre a három szakra jelentkezni. Melyik szaknak van a keresettsége, amivel akár külföldön is el lehetne helyezkedni. Nyilván a nemzetközivel igen :) Vagy amivel itthon is szép karriert el lehetne érni. Ezek a szakok érdekelnek:


gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés


gazdálkodási és menedzsment (magyar nyelven)


nemzetközi gazdálkodás (angol nyelven)


Várom a véleményeket :)


2022. dec. 25. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2022. dec. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyikre se járok, de azért képben vagyok így a keretekkel.


Az első az nagyságrendileg komolyabb a másik kettőnél. Az első egy kemény szak, a másik kettő tipikusabb gazdasági szak. Akkor inkább jó a pénzügy és számvitel, ha nem áll tőled túl messze, de a nemzetközi gazdaálkodás olyan specifikáltabb a gazdmennél. Viszont alapból a gazdmennel is el tudsz elméletileg helyezkedni nagyon sok helyen.


Azt nem tudom mondjuk, hogy az első szakkal tényleg komolyabb munkákat tudsz e megszerezni. Mármint bankba komoly munkák vannak vele, csak kérdéses, hogy mennyivel kapnál több pénzt a munkádért, ha már egy 5x nehzebb szakot végeztél el.

2022. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag az elsővel nyílik érdemi lehetőséged külföldön is jó állást találni a szakmádban. Viszont matekos és kemény, oda kell tenned magad, ha el akarod végezni. A másik két szak limonádé, sajnos akkor sem nő a minőségük, ha angol nyelven oktatják őket...
2022. dec. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Gazdalkodas es menedzsmenten rengetegen vannak es mindig hallom arrol a szakrol hogy nem szereznek hasznalhato tudast/nem elegedettek vele. Gazdasag penzugy matematikai elemzesre akkor menj, ha nagyon szereted es kepes vagy evekig tanulni matekot. Egyik matekos haverom odament, de meg o is csak nezett hogy miafene. Amugy barmelyik szakkal jol jarsz karrier szempontjabol, igazabol nincs rossz dontes.
2023. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretem nagyon a matekot. Mérnöki szakról dobbantanék, de gondolom meg sem közelíti mondjuk egy analízis az ottani matekot. Ez a szak érdekelne a legjobban, a többit csak azért írom be hogy legyen valami. Köszönöm az eddigi véleményeket :)
2023. jan. 8. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:
#5. A gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzésen nagyon is eléri (meg talán még meg is haladja) a matek a műszaki képzések szintjét, nézd meg a tantervet a Corvinus oldalán! Nem viccelünk, amikor azt írjuk, hogy ez TÉNYLEG egy eléggé matekos képzés.
2023. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen találtam meg a tantervet, már ha aktuális is. Ha valaki be tudja linkelni megköszönöm :)
2023. jan. 9. 08:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Az analízis dolgot meg úgy értettem, hogy az analízis dedós egy ottani matekhoz, félreérthetően fogalmaztam bocsánat.
2023. jan. 9. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!