Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterszak kreditelismerési...

Mesterszak kreditelismerési határozatában szereplő különbözeti tárgyak egyikét nem tudom megcsinálni. Érdemes dékáni vagy rektori méltányossági kérelmet írnom, hogy vegyenek fel nekem egy hasonló másik tárgyat helyette?

Figyelt kérdés

A kreditelismerési határozatban kiírtak nekem négy darab Bsc tárgyat a tanterven felül, mert nincs meg a teljes kreditmennyiségem az adott mesterszak megfelelő alapszakából.


Három tárgyat a négyből sikeresen és jó eredménnyel megcsináltam, illetve a mesterszak tárgyaiból is nagyon jó az átlagom.

Viszont az egyik Bsc különbözeti tárgyat képtelen vagyok megcsinálni. Igazi szóró tárgy, és a benne szereplő tananyag annyira messze áll tőlem, hogy képtelen vagyok megcsinálni. Már a negyedik vizsgaalkalmat vettem fel, de ez is biztosan elégtelen lesz.


Érdemes dékáni vagy rektori méltányossági kérelmet írnom, hogy vegyenek fel nekem egy hasonló másik tárgyat helyette?

Ez inkább rektori, vagy dékáni hatáskör?


2022. dec. 28. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Jogszabály kimondja, hogy a teljesítendő tananyagra semmilyen engedmény, méltányosság nem adható. Ez független a képzés szintjétől és irányától.
2022. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha indulni fog ez a tárgy következő félévben is, akkor érdemes lehet megpróbálni újra, ugyanis az első évben minden kreditpótló tárgyadat teljesítened kell.


Nem hiszem, hogy másik tárgyra kicserélnék, ugyanis feltételezhetően nagy jelentősége van és nem véletlenül pont ezt rakták be. Valószínűleg hiányosak az ismereteid ebből a témából és a későbbi tárgyaid erre (is) épülhetnek.


Ha minden kötél szakad, akkor érdemes lehet megkérdezni a TO-n. Ők nagy eséllyel tudni fogják, hogy pontosan kinek a hatásköre, de szerintem ez inkább a dékánhoz tartozik.


Nagyon sajnálom a helyzetedet. Leges legrosszabb esetben újrafelvételizel és elfogadtatod az eddig csinált tárgyakat. Addig pedig fel tudsz készülni erre tárgyra is.


Azt megkérdezhetem, hogy milyen alapszakról jelentkeztél milyen mesterszakra és hogy mi a tárgy, ami nem megy? Így lehet többet tudnánk segíteni.

2022. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: Igen, alapvetően igazad van, de a kreditelismerési határozat az nem a tanterv része, hanem egy külön kreditelismerési bizottság döntése alapján kiadott dokumentum.


#2: Informatikai alapszakról mentem mérnöki szakra. Az a helyzet, hogy a mesterszak tárgyai számomra nagyon könnyűek és egyértelműek, és már az összes - erre a bizonyos Bsc tárgyra épülő - mesterszakos tárgyat teljesítettem.

A téli szünet után bemegyek a TO-ra személyesen, és megkérdezem ezt a dolgot. Közben a vizsgaidőszakban próbálkozom még ezzel a tárggyal, de szinte esélytelennek érzem a vizsga sikerességét.

Én is azt gondolom, hogy ez inkább dékáni hatáskör, mintsem rektori.

2022. dec. 28. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező! Sem a dékán, sem a rektor nem fog kiadni neked ilyen engedélyt. Ez csak egy mentsvár a te fejedben.
2022. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Gondold meg, hogy mennyit ér, amit nyerhetsz vele és mi veszítenivalód van, ha nem fogadják el a kérelmet.
2023. ápr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy valamelyik neres kölke, akkor nem fog menni.
2023. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!