Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is örül,hogy végre liberal...

Más is örül,hogy végre liberalizálódik a felsőoktatás?

Figyelt kérdés

[link]


Ezeknek az intézkedéseknek nem most, hanem már 20 éve kellett volna megtörténnie.

Szerintem, már maga a decentralizáció is üdvözlendő.Végre nem egy állami hivatalból fognak mindent meghatározni.



-Eltörlik a nyelvvizsga kötelezettséget,az egyetemek hatásköre lesz.Az egyetemek jobban tudják,hogy az adott szakhoz szükséges-e nyelvvizsga.


-Eltörlik a "kibuktatót", azaz 2 tárgyfelvétel és 6 egyes belőle az kirúgással jár.

Én műszaki karon végeztem, bizony sok diáknak összejött és mehettek újra felvételizni, ez rengeteg adminisztrációs terhet okozott az egyetemeknek.Várhatóan, csökkenni fog a lemorzsolódás is.


2023. jan. 2. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jó... De biztos van aki azt írja, hogy ezzel romlik a színvonal. De szerintem csak a követelményeket igazítsák a színvonalhoz azzal.
2023. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Én határozottan nem!

A decentalizáció még jó dolog, de ezt leszámítva ez a nagy liberalizásció az egyetemek esetében a minőség romlását fogja eredményezni.


-Szerintem egy diplomástól elvárható lenne, hogy legalább egy nyelven tudjon középfokon beszélni.


-Nem értem, már miért is kéne a kibuktató eltörlésének örülni? Aki nem tudja a minimálisan elvárt követelményeket teljesíteni, azt igenis rúgják ki. Így, hogy ez nem lesz, csak az egyetemek színvonala fog romlani, te ennek örüsz?


-A felvételi átalakításával sem tudok egyetérteni. Vannak benne kifejezetten jó elemek, de hogy egységéesen eltörölték az emelt szinítű érettségit, mint követelményt, ez botrány. Aki nem tudja a szakjának megfelelő emelt érettégit teljesíteni, az ne is menjen egyetemre. Jó, hogy egyáltalán kell még érettségi.

2023. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Nyelvvizsát értem, mert vannak szakok, például a tudományok(kémia, fizika stb) vagy informatika ahol elengedhetetlen az angol, ugyanakkor vannak területek ahol nem feltétlenül szükséges egy idegen nyelv, pl matektanár.


A kibukást viszont nem támogatom, jópár embert ismertem akik éveken keresztül bszták a rezet és állami pénzen tengtek-lengtek mert nem voltak hajlandóak tanulni. Azt gondolom hogy ha valaki a 6. vizsgaalkalmon nem tud átmenni akkor a 10.-en sem fog.

2023. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Sztem ennek eus oka is van. Nagyon kevés a diplomás eus szinten. A felvételit meg azért lazítják mert borzalmas a közoktatás színvonala,és egyébként is nagy a kivándorlás
2023. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

Én a nyelvvizsga kötelezettség eltörlésének nagyon nem örülök. (Ebből szellemi elbutulások sokasága fog bekövetkezni.)


Nőni, fog a demencia, az alzheimer kór, stb.


Állami pénzen NE TANULHASSON(!) aki nem elég szorgalmas. Persze ez összefügg családjogi kérdésekkel is - évtizedekkel ezelőtt már rengeteg mindent kellett volna reformálni.


Én a közoktatásba belefoglalnám a FELMENŐINK KEGYELETI JOGA(!) elnevezésű tantárgyat. Bevezetném már az általános iskola első osztályában!


Szintén családjogi kategóriában értendő.

2023. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga érdekes kérdés. Nekem angol b2 van,sztem azt simán lehet hozni,de én szakoktól tenném függővé
2023. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes és kicsit vicces liberalizációról beszélni, miközben olyan alapítványi lett a lett a legtöbb egyetem, ahol úgy táncolnak majd valszeg, ahogy fütyülnek nekik fentről.
2023. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Anno még rosszabb volt: négy félév alatt hat bukás (elégtelen kollokvium, vagy szigorlat vagy nem megfelelt) is elbocsátással járt. Tehát nem egy tárgyból hat, hanem bármely tárgyból összeszedett értékelés.
2023. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5: Ezt a futóbolondot…
2023. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Az a baj, hogy ezzel gyakorlatban majd az amúgy is hosszú tanulóidő fog még inkább kitolódni a fiataloknál, mert nem lesz semmi félelem a továbbiakban bennük, hogy kirúgás fenyegetheti őket, ha meg anya-apa kicsi fia/lánya 15 év alatt végzi el az egyetemet, nem baj, legyen csak meg. Utána rájön, hogy nem neki való, és belekezd másba... Arról nem beszélve, hogy aki mondjuk egy 5 éves képzésért járó papírt 10+ év alatt szerez meg, azért a munkaerőpiac sem fog kapkodni, szóval ez így a legtöbbeknek inkább hátrány, mint segítség. Ezzel pont, hogy nem liberalizálódik semmi, az egyetemek önálló döntési körébe kellene adni, hogy mégis hány bukás után, milyen feltételekkel szeretne jogviszonyt megszüntetni, nem pedig eltörölni a kibuktatást. Már eddig is jellemző volt, hogy csak annak nem volt diplomája, aki nem jelentkezett felsőoktatásba, az utóbbi 1-2 évtizedben borzalmassá vált a minőségromlás, ezekkel a módosításokkal meg csak tényleg azt érjük el, hogy szakember nincs, és nem is lesz, semmirekellő diplomásból meg Dunát lehet önteni, és egymást szorítják ki a munkaerőpiacról, és mivel sok diplomás van, egyre kevesebb pénzért végezhetik majd a munkájukat is, hiszen nem jár már majd érte különösebb megbecsülés, ha minden 2. embernek van. Kimondhatjuk, hogy a diploma 50 éve még egy hatalmas érték volt, hiszen nem sok embernek volt, mostanra meg szinte értéktelenné vált.

Emelt érettségi csak 2005 óta van, feltehetőleg azért sokan fognak tenni továbbra is, a plusz pontok miatt, vagy amiatt, mert az egyetem majd mégiscsak kéri, de ezt még nem látjuk előre. Amúgy meg, az érettségi rendszer úgy ahogy van rossz, már eddig is kolbászból volt a kerítés bárkinek, aki fizetett a képzésért, de az államilag támogatott képzéseken sem repkedtek minimumként egyetemtől függetlenül a 430 feletti követelmények, de most már kibukni sem lehet majd.

A nyelvvizsgát, mint feltételt, régen is az egyetemek hatáskörébe kellett volna utalni. A nyelvvizsgával amúgy is az a baj, hogy csak egy pillanatnyi állapotot mutat meg, ha nincs használva, az évek előrehaladtával elkopik. Ugyanakkor, régen meg el lehetett mondani, hogy régen egy diplomás ember kultúrált volt, széleskörűbben tájékozott volt a nem diplomáshoz képest, hiszen beszélt legalább egy nyelvet beszélt középfokon, még ha passziválódik is, megértett dolgokat, most meg már semmilyen követelmény, elvárás nincs egy diplomás emberrel szemben.

2023. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!