Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mi a helyzet az...

Ilyenkor mi a helyzet az államilag támogatott egyetemistákkal?

Figyelt kérdés
Jelenleg államilag támogatott vagyok az egyetemen ahova járok, de nem igazán jön be a dolog és szeretnék kiiratkozni, máshova tudok még jelentkezni államilag támogatott szakra vagy ilyenre többet nincs lehetőségem? Illetve az igaz hogy ha az első félévben kiiratkozok akkor nem kell visszafizetni semmit?

2022. dec. 5. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Van lehetőséged, 10 (illetve már csak 9) félév erejéig. Nem kell visszafizetned semmit.
2022. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, egy félév után ki lehet iratkozni visszafizetési kötelezettség nélkül. S természetesen jelentkezhetsz egy másik államilag támogatott képzésre is. Csupán azzal kell számolnod, hogy csak 11 állami féléved maradt.
2022. dec. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítetek, egy kicsit elveszettnek érzem most magam így, hogy egyáltalán nem olyan ez a felsőoktatás mint ahogy elképzeltem.
2022. dec. 6. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Mindig mindenhol az első félév a "legnehezebb" úgymond, hiszen egy teljesen más környezet, mint amit eddig tapasztaltál, bele kell rázódnod, hogy magadra vagy utalva mindentéren.


Viszont ha azon túl vagy, szerintem (legalábbis nekem alap és mesterképzésen is) sokkal könnyebben mentek a dolgok :)


Úgyhogy kitartást.

2022. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi az ami miatt nem hasonlít az elképzelésedhez? Ha a választott szak a vágyad, hogy ezzel foglalkozz később megéri. De nem adja meg a kellő motivációt csak maga a szak. De 1. félév után/alatt ha kiiratkozol, akkor nem kell visszafizetni, de értelemszerűen elment 1 féléved feleslegesen
2022. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne add fel az elején! Hajts rá, menni fog.


Érettségi után decemberben volt 11 vizsgám. Visszasírtam az érettségi drukkot, mert az semmi volt az első félévem abszolválásához képest.

Aztán belejőttem, megtanultam ezer oldalakon átrágni magam, tanulni, vizsgázni. A csoporttársakkal segítettünk egymásnak. Belejöttünk a verklibe.


Tarts ki!

2023. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!