Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-GTK vagy ELTE-GTK pénzügy-...

BME-GTK vagy ELTE-GTK pénzügy-számvitel alapszak?

Figyelt kérdés
Most állok pályaválasztás előtt és leginkább a gazdasági irányzatokon gondolkom. A Corvinust személy szerint kizártam. A két egyetem amin gondolkozok az ELTE meg a BME. Inkább az utóbbi felé húzok, mert azt mindenki keménynek mondja. Lehet őrültnek tartani, de én azt vallom, hogy inkább szívjak végig x évet, ha tényleg erős alapokat ad. Sajnos egyik egyetemről sincsenek ismerőseim, hogy megkérdezzem őket, ezért ha valaki megosztja a tapasztalatait, (Mennyire van túlterhelve, milyennek érzi az oktatást, megbánta-e, mi tetszik vagy nem tetszik neki) azért hálás lennék. Még ha számít valamennyit esetleg az, hogy matekból jó vagyok, szóval a nehéz matek engem nem ijeszt meg (egyelőre).

2023. jan. 3. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A Corvinus a legerosebb..
2023. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

BME GTK pénzügy és számviteles vagyok. Viszont bizonyos dolgok miatt nem vagyopk túl alkalmas rá, hogy erről meséljek neked, passzív féléves egyetemista vagyok, nem is járok még a végénél se, nem is dolgozom.


De nekem alapvetően nem tetszik, de amúgy tuti lenne bajom más egyetemekkel is, de sok dolog feleslegesen nehéz. Például a matek az a szakhoz képest erős, na de minek? Mikor kell egy közgazdásznak integrálnia, hatványsorokat "fejtenie", ismerni a Taylor sorokat? SOHA!


Konkrétan egy mérnöknek nem kellenek ezek ezen a szinten, nemhogy egy közgazdásznak. Ha valaki könyvelő, banki alkalmazott, üzletvezető, a 4 alapművelettel elvan, nuku deriválás, integrálás, hatványsor.


A mikroökonómia is felesleges, sok olyan gazdasági függvény (görbe), fogalom van ebben a tárgyban, amire amúgy nincs is szüksége a dolgozóknak, de ha van is, akkor se hinném, hogy ilyen száraz módon. Tehát ha valaki gyárigazgató és kiszámolja, hogy mikor kell lehúzni a rolót, akkor is egy "rendesebb" módon kell neki ezt számolnia, gondolom én.


De az ELTE amúgy nekem nem szimpatikus, én a BCE re mennék, ha lenne pont.


De hogy azzal is lennének bajaim, az tuti biztos. De ha a matek könnyebb, márpedig könnyebb is, akkor az pozitívum. :))))

2023. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik eddig írtak.

#2

Ha nem zavar ha teszek még fel kérdéseket és ja tudsz válaszolni rá, azt igazán megköszönném.

- az érződik a gazdasági szakon is, hogy alapvetően műszaki egyetemről van szó?

- Tényleg annyi szemetek a vizsgák, mint ahogy a BME-ről szóló legendákban hallani?

- A csoporttársak, meg úgy a közösség milyen?

- a nyelvoktatást milyennek tartod/érzed?

- ez lehet személyes kérdés lesz, de megbántad, hogy odamentél?

2023. jan. 3. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
4. Egyes vagyok, oszinten a BMEt nem jegyzik gazdasagi teruleten, az Eltet meg igen, de Bge, Bme, SZTE, DE, MATE ezeket nem jegyzik. A Corvinus a legerosebb, legnezehebb, legokosabb diakok, legjobb tanarok, legtobb szakmai lehetoseg, akar nyelvtanulas akar mas szakmai ha valoban jo kepessegeid vannak a Corvinust javaslom. Mondjak h bufeegyetem de semmivel nem konnyebb mint barmelyik mas gazdasagi egyetem es a munkaltatok Corvos diplomaval vesznek fel leghamarabb. Az Elte ami meg nem rossz.
2023. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Köszönöm azoknak akik eddig írtak.


#2


Ha nem zavar ha teszek még fel kérdéseket és ja tudsz válaszolni rá, azt igazán megköszönném.


- az érződik a gazdasági szakon is, hogy alapvetően műszaki egyetemről van szó?


- Tényleg annyi szemetek a vizsgák, mint ahogy a BME-ről szóló legendákban hallani?


- A csoporttársak, meg úgy a közösség milyen?


- a nyelvoktatást milyennek tartod/érzed?


- ez lehet személyes kérdés lesz, de megbántad, hogy odamentél?"


Egyik tanár (nem akarok tantárgyat írni) egyszer beszélt róla, hogy az ő tárgya műszakisabb, mert körülöttünk műszaki karok vannak (meg TTK, ezt én mondom most ide).


Eddig egy olyan vizsga volt, amin kifejezetten szivatott is a tanár, ott az egész tárgy szivatós. Azt a tárgyat több "féle módon" lehet felvenni, aki tudja, felveszi a nem szivatós "módon". Azért írtam így, mert ez így nem túl konkrét, tán így nem találják ki, melyik ez. xDDD


Viszont azért, mert a számonkérés amúgy "korrekt", attól még lehet nagyon nehéz is. Például matekból van ez a 2 zh és a vizsga rendszer. Namost, mindkét zh nak vannak témakörei, a vizsga témaköreiben meg ezek mind bennevannak, meg még mások is. De a vizsgába nem kerültek bele az első zh könnyebb fajta témakörei, pedig elvileg azok is a vizsga lehetséges anyagai, de gyakorlatilag mégse kapta senki, pedig láttam egy adag vizsgát.


A közösséget nem igazán ismerem, de a közösséggel kapcsolatban láttam eddig számomra nagyon negatív dolgokat. Gólyatáborban nem voltam végig, de amennyi nekem lejött= piálj és ordíts. Felőlem lehet inni és akár ordítani is, de az nekem túlzás volt. Egyszer próbáltam ismerkedni olyan arcokkal, akik majd segíthetnek nekem, de kiderült, hogy tőlük ne várjak semmit se, jobban járok. Azt nem tudom, hogy ők kikupálódtak e azóta és jól megy nekik az egyetem, vagy otthagyták, vagy mi lett velük. Beszélgetni nem szoktam szinte senkivel, kivéve 2 szaktárssal, de sokaknak már megvan a fix baráti körük és kívülállóként érzem magam. De sokaknak meg bejött a BME GTK közössége, de nekem nagyon nem jött be. Egyszer valaki írta ezen a fórumon, hogy nagyon egyedül érzi magát órákon, valaki írta neki, hogy ő is. Tehát vannak még így.


A nyelvoktatást meg nem ismerem, de elvileg jó.

2023. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző kommentemhez még annyit, hogy bár nem voltak benne a matek vizsgában az első zh könnyebb témakörei, de így alapvetően az anyag nehezebb, vagy legnehezebb része lesz benne. Azt nem tudom, hogy a legnehezebbeket kéri e számon, de azért vizsgán nehezebb fajta integrálást fog feladni, legalábbis ezen a szakon. A VÍKESEK szerint meg baromi könnyűek. Mátrixos feladatoknál is elméletileg adhatott volna zh ban laza kis feladatot, de a nehezet adta. Szóval voltak mátrixos témakörök, de azok közül a legnehezebb volt számonkérve.


De azt ne hidd, hogy alapvetően nehezebb szak= jobb alapjaid lesznek a munkád során. Például ha jobban tudsz integrálni, az neked segítség, ha könyvelned kell? Naugye. Bár a számvitel az éppen pont kell oda, de mondjuk hiába tudsz jobban integrálni, vagy jobb vagy mikroökonómiából, ezeknek éppen nem veszed hasznát. Meg van a papír és kész. De nem azt mondom, hogy hasznos dolgot itt nem fogsz hallani soha sem, de ettől még sok dolog az hiába lesz erősebb alapon tartva.


Amúgy megbántam. De nyilván vannak, akik nem bánták meg.

2023. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!