Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági diploma mellé...

Gazdasági diploma mellé megéri elvégezni a jogot?

Figyelt kérdés
Gazdálkodás és menedzsment diplomám van, dolgozom már, de elgondolkoztam, hogy érdemes lenne-e elvégezni a jogot mellé, levelező képzésen, vagy hagyjam inkább? Mindig is érdekelt, de eddig nem jött ki a lépés rá.

2023. jan. 4. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, mivel szeretnél foglalkozni. Ha olyan munkakört szeretnél betölteni, amihez jogász diploma kell (pl. ügyvéd, ügyész, bíró, közjegyző, stb.), akkor nyilván érdemes.

Egyébként szerintem nem. Egy közgazdász alapdiplomával már lehet jól kereső állásokat találni. Azt az időt/pénzt/energiát pedig ha nem egy teljesen új területbe ölöd bele, hanem abba, hogy a mostani területeden előre lépj (akár szakmailag, akár nyelvtudásban, akár csak valamilyen új technológia -pl. szoftver- elsajátításában), feltehetően kevesebb költség mellett nagyobb haszonra tehetsz szert.

De lebeszélni nem akarlak, kevesebb nyilván nem leszel tőle, de racionálisan nézve nem ez a legjobb lehetőség - persze még egyszer, nagyban függ attól, hogy mit is szeretnél csinálni.

2023. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ, ez alapján átgondolom még.

Az egyesnek meg üzenem, ha már érdemben nem tud válaszolni, akkor spóroljon az energiájával inkább, nem kötelező hülyeséget írkálni.

2023. jan. 4. 11:39
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Én ezen az úton vagyok jelenleg, szerintem tud sok jó lehetőséget kínálni. Nem új pályát szeretnék kezdeni a joggal, hanem még eredményesebb közgazdász szeretnék lenni, ehhez pedig szerintem hozzá tud járulni egy jogi diploma, elég hatékonyan.
2023. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is. Megkérdezhetem, hogy melyik egyetemen, és hanyad éves vagy jelenleg?
2023. jan. 4. 11:49
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
#5. Másodéves vagyok az ELTE-n.
2023. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Gratulálok. :)
2023. jan. 4. 12:51
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
#7. Köszönöm, de igazából még nincs mihez. A legkönnyebb részén vagyok túl eddig, még egy szigorlatom sem volt. :)
2023. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Inkább fordítva szoktam látni, jog után szereznek gazd. diplomát, sőt leginkább pénzügy- számvitel, esetleg HR.


Elévegzethed, de szerintem nem nagy a boost. Klasszik jogi pályánál nem lesz olyan nagy előnye, eleve a GM eléggé általános menedzselős szak.

Szerintem annyi előnye lehet, hogy neked van egy második diplomád is. Ha jogi területen akarsz dolgozni, ahhoz jó eredmények kellene jogból, komoly nyelvtudás. Ha gazdasági területen akarsz lenni, akkor meg inkább szakirányú mester érdemes, szerintem.


Ami szerintem viszont jó kombó, az a pénzügy-számvitel és jog.


De ha eredményesebb közgazdász akarsz lenni (ezt itt mit jelent? Elemező, mikró, makró? HR? Számvitel?), akkor az adatelemzés, statisztika 1000x hasznosabb mint a jog.

2023. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jogi területen akarsz dolgozni, ahhoz jó eredmények kellene jogból, komoly nyelvtudás"


Milyen nyelvtudás kell jogból? Magyar jog, soha nem fog vele külföldre menni...

2023. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

10.


Köszönjük Emese...


Nincs kedvem bővebben elmagyarázni, nem értem minek szól hozzá olyan, aki nincs ebben benne. Én sem megyek a mérnöki/orvosi/akármi más szakos kérdésekhez okoskodni.


Szerinted Magyarországon hány külföldi cég működik, akiknek meg kell oldani a jogi problémáikat, és angolul, németül, esetleg más nyelven kérik a szolgáltatás elvégzését? Megválaszolom: nagyon sok.

Rengeteg határokon átívelő ügylet van.

+ a külföldi állampolgárok ügyei.

EU intézményeiben, nemzetközi szervezeteknél dolgoznak magyar jogászok.


Folytathatnám a sort.


De ha megnézed a professiont jobban képbe kerülsz.

2023. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!