Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bölcsészettudomány egyetemen?...

Bölcsészettudomány egyetemen? Média és kommunikáció, szabadbölcsészet?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. Elég kilátástalan a helyzetem, ha már itt kérek segítséget.:)

Igazság szerint nem látom magam előtt a jövőmet, nem tudom hol tanuljak és mit lenne érdemes tanulnom, amivel megállnám a helyem az országban egy versenyképes fizetéssel. Reál tantárgyak nálam teljesen kilőve, soha nem voltam jó belőlük. Humán beállítottságú vagyok, érdekel az irodalom illetve a művészet, fotográfia, szívesen írok, szeretem a nyelveket, van egy felsőfokú nyelvvizsgám angol nyelvből, de a jövőben szeretnék több nyelvet is megtanulni. Szeretek olvasni, kutatómunkát végezni, illetve a szervezésben is el tudnám képzelni magam.

Sajnos nem látok bele semmibe, se egyetemen belül a szakokba, se szakmákba, ezért vagyok teljesen tanácstalan,mi van ha rossz szakirányt választok, megbánom, rájövök, hogy mégsem ezt szeretném csinálni, nem szívesen tanulom majd stb. Szeretnék olyan dolgot tanulni, amit nem nyűgnek tekintek, hanem tényleg szívesen csinálom. Elsősorban a média és kommunikációban gondolkodtam, de eddig akárkinek említettem, mind próbáltak lebeszélni róla. Azon belül merre lehetne szakosodni újságíráson kívül? Illetve ha valaki kommédiás, nektek mi a véleményetek, nem bántátok meg? Diploma után merre lehet elhelyezkedni? Mit tanultok ezen belül?

A szabadbölcsészetben pedig tulajdonképpen az tetszett meg, hogy ezen belül elég sok dolog van, ami érdekel. Filozófia, magyar irodalom, vallástudomány, etika...

Tisztában vagyok azzal is, hogy mindenki leszólja a bölcsész diplomát, mondván elmehetek vele utcaseprőnek,egy orvosi/mérnöki sokkal többet ér stb.

Melyik egyetemeket ajánlanátok?

Minden válaszért hálás lennék.

/egy 19 éves kétségbeesett lány/



2023. jan. 5. 22:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Csodálatos, hogy mindenki a gyorséttermekkel jön. Soha életükben nem kerültek ilyen szak közelébe de már ilyen automatikus pavlovi reflexet vált ki belőlük ha meglátják a "bölcsész" szót.


Na szóval, a kérdésről: sajnos nem ismerem túlzottan egyik szakot se, amit leírtál, de azt kell kitalálnod, hogy mi az, amit akár egész életedben szívesen csinálnál (és meg is élsz belőle) és ehhez keress szakot. Sajnos az kevés lesz, hogy tetszik az adott szak, ha nem tudod használni.

Nézz körbe a mesterkepzesek között is, és ha ott találsz szimpatikus akkor nézd meg, hogy milyen alapszak hozzá a követelmény, így még is van hogy merre tovább.

Ha van rá lehetőséged, akkor látogass el at Edukacio kiállításra, beszélgethetsz hallgatókkal, sok új dolgot megtudhatsz ott.

2023. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezért a válaszért is hálás vagyok! De ha már Ramsay, akkor igazán elgondolkodhatnál egy magyar főzőcsatornán, talán akkor ténylegesen megszeretném a gyorskaját.
2023. jan. 5. 23:08
 3/24 A kérdező kommentje:
#2 az Educatio valóban jó ötlet, elég hasznos. tavaly sajnos nem jutottam el, több mint valószínű idén sem fogok:/
2023. jan. 5. 23:12
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Média és kommunikációval jól kell helyezkedni. Online tartalomgyártás nagyot megy / fog menni a jövőben is, megtanulhatsz operatőrködni, videót vágni, fotózni stb., de ha pl ez hidegen hagy és inkább televíziózás érdekel ott eléggé szükséges a protekció, hogy bekerülhess vhova.


Két bölcsész szak hát, profession-t csapd fel, az első nyersen fogalmazott, de tényleg nincs sok keletje.

2023. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%

A kommunikáció és médiával mehetsz a mekibe, akkor menj oda most inkább és süss inkább most, jobban jársz. :))))) Jobbat sose találsz vele. :)


Na jó, viccet tegyük félre, a kérdéses alapján rendes lánynak tűnsz.

Lehet akár jó munkát kommédia szakkal is, de alapvetően nem versenyképes szak ez. Szomszédom elvégezte ezt a szakot és elkezdett mást is tanulni, mert nem talált vele munkát.


Ennél a pszichológus szak sokkal jobbnak tűnik, az is humán. Joggal elvileg nehéz sokra vinni, pedig az is jónak tűnhetne.


A többi szak se túl piacképes, amiket felsoroltál.

2023. jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
7/7. Pszichológusból is már annyi van, mint égen a csillag, írd be a googléba. Ennél azért akad jóval több piacképes diploma.
2023. jan. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha bölcsészettudományi területre mész, arra készülj fel, hogy nem lesz úgy kikövezve a pályautad, mint egy orvosnak vagy egy mérnöknek, hogy elvégzed a szakot és azzal a tudással már felvesznek egy szakmai helyre. A bölcsész szakosok többségének nagyon tehetségesnek és/vagy olvasottnak/vagy nagyon képzettnek kell lennie ahhoz, hogy érvényesüljön. Vannak ismerőseim, akiknek bejött, de ők azok, akik kenték-vágták az összes klasszikus filozófiai elméletet, eredeti nyelven olvastak több szerzőt is (az illető most kutatóként dolgozik, természetes nyelvfelismerés (mesterséges intelligencia) területén. Van, aki már az egyetemi évei alatt is pályázott többféle amatőr írói pályázatra, novellaíróként díjakat nyert, vezetett sztoriblogot, aminek volt már egy kis rajongótábora, akiknek hetente adott ki új részeket az aktuálisan futó sztorijához, stb... És idővel megtalálták és most valami szépirodalmi lapnál dolgozik. Szóval elég erős önirányítottság kell hozzá.
2023. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

#8

Ez aranyos. Szerinted a legtöbb valamire való hr-esnek milyen diplomája van? Van rájuk kereslet bőven.


De egyébként én is pszichológia szakkal kutatok cégnél. Nem panaszkodom sem elhelyezkedés, sem fizetés szempontjából.

2023. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Azért írtam a pszichológust, kedves nyolcvas, mert nem jutott eszembe jobb humán szak.


A nyolcas ma 00:34 kor írt, én meg ma 00:06 kor.

2023. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk humán szaknak is gyenge próbálkozás volt. Hivatalosan társadalomtudomány, nem bölcsész.
2023. jan. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!