Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bölcsészettudomány egyetemen?...

Bölcsészettudomány egyetemen? Média és kommunikáció, szabadbölcsészet?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. Elég kilátástalan a helyzetem, ha már itt kérek segítséget.:)

Igazság szerint nem látom magam előtt a jövőmet, nem tudom hol tanuljak és mit lenne érdemes tanulnom, amivel megállnám a helyem az országban egy versenyképes fizetéssel. Reál tantárgyak nálam teljesen kilőve, soha nem voltam jó belőlük. Humán beállítottságú vagyok, érdekel az irodalom illetve a művészet, fotográfia, szívesen írok, szeretem a nyelveket, van egy felsőfokú nyelvvizsgám angol nyelvből, de a jövőben szeretnék több nyelvet is megtanulni. Szeretek olvasni, kutatómunkát végezni, illetve a szervezésben is el tudnám képzelni magam.

Sajnos nem látok bele semmibe, se egyetemen belül a szakokba, se szakmákba, ezért vagyok teljesen tanácstalan,mi van ha rossz szakirányt választok, megbánom, rájövök, hogy mégsem ezt szeretném csinálni, nem szívesen tanulom majd stb. Szeretnék olyan dolgot tanulni, amit nem nyűgnek tekintek, hanem tényleg szívesen csinálom. Elsősorban a média és kommunikációban gondolkodtam, de eddig akárkinek említettem, mind próbáltak lebeszélni róla. Azon belül merre lehetne szakosodni újságíráson kívül? Illetve ha valaki kommédiás, nektek mi a véleményetek, nem bántátok meg? Diploma után merre lehet elhelyezkedni? Mit tanultok ezen belül?

A szabadbölcsészetben pedig tulajdonképpen az tetszett meg, hogy ezen belül elég sok dolog van, ami érdekel. Filozófia, magyar irodalom, vallástudomány, etika...

Tisztában vagyok azzal is, hogy mindenki leszólja a bölcsész diplomát, mondván elmehetek vele utcaseprőnek,egy orvosi/mérnöki sokkal többet ér stb.

Melyik egyetemeket ajánlanátok?

Minden válaszért hálás lennék.

/egy 19 éves kétségbeesett lány/



2023. jan. 5. 22:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
00:48-kor miért nem alszol? Biztos keltél reggel 6-ra dolgozni, és ilyenek osztogatnak életmódtanácsot OK XD
2023. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
10%
6kor csak az kel, akinek a tudásából nem futja normális munkahelyre, ahol a törzsidő jellemzően 9-10 órakor kezdődik
2023. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
62%
Akkor az összes orvos ahol 7-kor van műszakváltás nem vitte semmire, te nagytudású 22-es. :DDDD kenyérre megvenne mind a fizetéséből
2023. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
95%

"6kor csak az kel, akinek a tudásából nem futja normális munkahelyre"

Sokan örülnének egy olyan munkahelynek, ahol 7-től 3-ig kell dolgozni, aztán szabad a délután meg az este! :)

2023. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!