Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi filozófia szakos...

Egyetemi filozófia szakos tanár diplomával milyen tantárgyakat taníthatok általános iskola felső tagozatában?

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát elvileg semmit. Gyakorlatban meg menj be és kérdezd meg, mert a mostani tanárhiányban lehet, hogy bármit, amit te elvállalsz.

Nálunk pl. énektanár tartja az informatikát.

2023. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást. Habár kissé önellentmondó. Engem ez az elvileg rész érdekelne. Mit mond ki a jogszabály. A tanár végzettség követelmény. Kérdés, hogy a többivel mi a helyzet. Teszem azt biológiából pengébb vagyok mint magyarból vagy történelemből. Oktathatok-e egy reál tárgyat bölcsész végzettséggel?
2023. jan. 6. 16:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi szerződéssel taníthatsz valamit, amiből van papírod (aláírsz az iskolának, hogy x éven belül megszerzed a tanári diplomát).
2023. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogszabály szerint csak szaktanár oktathatja a szaktárgyat. Tehát nem oktathatsz irodalmat, tesit stb. Filozófia meg nincs általánosban, gimiben is nagyon kevés helyen.
2023. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tanári diplomám van. És emiatt a cikk miatt kérdezem: [link]

Valami nem stimmel a fentebbi vàlasszal mert itt világosan azt írják, hogy a szakképesítés nélkül tanítanak országuknkban elég sokan.

2023. jan. 6. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt is leírtam, hogy elvileg nem taníthatsz szaktárgyat, a gyakorlatban meg énektanár tartja az informatikát. Tehát be kell menni, és megkérdezni.

A lányomnak egy technika-könyvtár szakos pasi tartotta alsóban a matekórát. Meg vannak szorulva az iskolák, bármi lehet manapság.

Mi az, hogy tanári diplomád van?

Ahova én jártam, ott ez úgy működött, hogy volt a Pedagógia Tanszék, és mindenki oda járt, a matekos, a magyaros, a mérnök is. Ennek ellenére, nekem a diplomám nem úgy van kitöltve, hogy tanári diploma, hanem, hogy magyar nyelv és irodalom tanár.

Filozófia szakos tanári diplomával lehetsz kollégiumi nevelőtanár hivatalosan is, ott nem számít a szak.

2023. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van olyan, akinek a tanári hiányzik A legutóbbi törvényváltoztatás pont ezt tette lehetővé, ezért írtam, hogy az megvan. Kérdésem pedig hogy a gyakorlat hogyan mondhat ellent a törvénynek? - ezt nem értem. A törvény attól törvèny, hogy nem választható. Ha alkalmazhatnak nem szakos tanárt az azt jelenti, hogy léteznie kell az ezt lehetővé tevő jogi háttérnek. (A kollégiumi nevelőtanár lehetőségről tudok. Sőt napközis tanár is lehetek.)
2023. jan. 6. 22:00
 8/8 EVA800 ***** válasza:
Esti tagozaton szerzett egyszakos diploma elfogadható napközis tanárnak?
2023. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!