Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nap mint nap használt...

A nap mint nap használt ismereteid közül mennyit köszönhetsz a közoktatásnak?

Figyelt kérdés
Egyrészt nem olyan elemi ismeretekre gondolok, mint az írás-olvasás. Másrészt nem felsőoktatásra. Iskolakezdéstől érettségiig.
2023. jan. 7. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ami a konkrét ismereteket illeti, nem sokat. Kíváncsi kislány voltam, rengeteget olvastam, ezáltal tanultam. Talán ami a közoktatásból jött, az az ismeretek rendszerezése, szintetizálása.
2023. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Matek, idegen nyelv, nyelvtan, irodalom - ezekre erősen építek. Mindennapi szerelés, hobbi, társalgás során is előjön 1-1 dolog, de ezeket nehéz 1:1 leképezni bármilyen tudásanyagra. Nem mondom, hogy suli nélkül nem tudnék műveleteket használni, fogalmazni, szóval el tudom képzelni alternatívát is, de alapvetően nekem nincs bajom a létező tananyaggal, mert minden nap olvasok valami olyasmit, amit úgy egyébként nehezebb lenne elhelyezni.
2023. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég sokat. Az angol kb 100%, mivel multinál dolgozom és egyébként is sok angol nyelvű tartalmat olvasok, emellett biológia és matek faktos voltam, biológiából és informatikából emelteztem végül, mindhárom tárgy tudását elég aktívan használom, főleg életmód, élettervezés témakörben azért elég hasznos tud lenni, ha az embernek van fogalma a saját teste működéséről vagy tud alap dolgokat tervezni, számolni, rendszerezni. Nekem a szakmám is a matematika és az informatika területéhez kapcsolódik, a hétköznapi munkavégzés során elég sokszor csak a középiskolai szint kell.


Évszámokra és hasonló szarokra nem volt szükségem mostanában.

2023. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ismét eltelt egy év, hogy nem kellett integrálnom, differenciálegyenletet megoldanom, forgástest felületet, gradienst stb finomságokat számolni☝️ Viszont a logikus gondolkodást jól fejlesztették, ha több értelme nem is volt
2023. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs most látom hogy érettségiig😁 Azt a részét ami szakmai azt szoktam használni, középsulis matek egy részét is
2023. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt azért nehéz így megmondani. Nyilván nem szoktam derivalni minden nap kedvtelésből, meg nem is olyan irányba mentem tovább. De azért én elég sokmindent köszönhetek a tanáraimnak, emberileg is, plusz az iskolában tanultam meg angolul is, amivel ma foglalkozom. :D

Ezen kívül a gazdasági szakirány eléggé a hasznomra vált, ja és a töri. Amikor faktos lettem 11-ben, utána úgy éreztem nagyon kitágult a látóköröm.

Mai gyerekeket sajnalom. Sok jó tanár hagyja el a pályát, meg nem jön új. Nekem szerencsém volt ☺️

2023. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!