Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen jobb a...

Melyik egyetemen jobb a szabadbölcsészet?

Figyelt kérdés

Elte

Károli Gáspár

Pázmány Péter

Milyen sorrendbe raknátok őket, esetleg tapasztalatok?



2023. jan. 11. 02:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

10. “Minek is magyarázok neked, maradj csak Arisztotelész életművének magolgatásánál.”


Azta! Talált, süllyedt. Mostanában TÉNYLEG Arisztotelészt olvasok - ógörögül. Nem a latin-görög a fő szakom, de azért megyegetnek ezek a nyelvek is. Két bölcsész szakot is elvégeztem, az egyikből PhD-m is van. 😌


Na de hogy a kérdésedre válaszoljak, nem, nem a mekiben dolgozom, bár természetesen a mekiben dolgozó emberek is emberek, akiknek becsülendő a munkájuk. Tudod, ha nem dolgoznának ott, nem lenne, aki hamburgert csinálna neked.


Ami engem illet, ha már rákérdeztél, köszönöm, van rendes munkám, mostanában mesterséges intelligenciát programozok havi €6000+ nettó fizetésért nagy multinál. Ez rendes munkának számít nálad?

2023. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

#10


Hallod... te valami nagyon hülye lehetsz.


Vannak igazságok abban, amit írsz, de nem zárja ki egymást a "alibi szak", meg a büfészak.


A szabad bölcsészetnek meg igenis van létjogosultsága. Sok munkahelyre, főleg ilyen irodák egyszerűen csak kell egy diploma.

Meg miért ne mélyedhetne el valaki a szabad bölcsészet valamelyik részében?


A munkabírás meg a tanulás nem zárja ki egymást. Akkor se, ha semmit érő a diploma munkapiaci szempontból.


Egyetemista vagyok,nem szabad bölcsészetet tanulok.

Volt egy nagy balesetem. Felálltam.

Amint tudtam járni újjászerveztem az életem/évem (mert nyilván kiestem az adott évből).


De! Büszke vagyok arra,hogy fémekkel a lábamban, kezemben gyárban dolgoztam (nem először), ahol nehéz kocsikat kellett cipelni. Dolgoztam mekiben is, dolgoztam segédmunkásként építkezésen. Mindenzt mondom fémmel a kezemben, lábammal.


Utóbbival rúgnám le az ilyenek fejét.

2023. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezek közül ameki volt a legkeményebb amúgy lol. Ott meg kellett őrülni.
2023. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"mostanában mesterséges intelligenciát programozok havi €6000+ nettó fizetésért nagy multinál."


És ezt melyik bölcsész végzettségeddel? 🤣 ugyan már, itt gyk-n ha beszólsz valakinek hirtelen mind milliárdos lesz 15 doktorival, meg a világ összes nyelvét beszélve havi 50 milliót keresve.

2023. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

"Vannak igazságok abban, amit írsz"


Persze, hogy vannak. Tudom, hogy ez nagyon fáj a kiművelt bölcsész értelmiséginek, hiszen senki nem érhet fel ahhoz a magassághoz, ettől még a tények tények, olvasson nyufodtan mindenki gyk-s válaszokat bölcsész kérdésekre, mindenütt az a válaszok többsége, hogy semmire nem jó, ha nem hiszel nekik nézd meg a felvi statisztikákat, hogy a végzettek mekkora része végez munkát a szakmában.


Amit meg ezután írtál, hogy sok helyre mindegy mi, csak legyen, ezt meg csak az ilyen alibi szakosok találták ki önmaguk megnyugtatására. Elárulom neked, hogy ahol mindegy milyen egyetemmel felvesznek, ott annyi pénzt fogsz kapni a munkádért, amennyit egy érettségizett is megkap. Max pár ezerrel többet, csak, hogy ne érezd magad sz.rul. Egyszerűen ilyen nincs. Mindenhova az adott területnek megfelelő végzettet vesznek fel, ha nincs előírva végzettség, akkor oda nem is kell specifikus tudás, ezért nem írják, és még akkor sem a szabad bölcsészt veszik fel, hanem valami értelmesebb szakost. Én sehol nem találkoztam még ilyen végzettségű emberrel, akárhol megfordultam bármilyen irodában, hivatalban vagy egyéb adminisztratív feladatokkal foglalkozó helyen, még csak azt se tudom, hogy egyébként, ha véletlen szakmán belül helyezkedne el, az mit csinál egyáltalán, mert ez még csak nem is történész, néprajzkutató stb.

2023. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%

#14


Az ilyenek mint te, meg élmunkás mérnökök lesznek hirtelen :)


Gyárban is ami alja volt, de kellett a pénz (nem nézem le a gyári munkásokat. Azt agyárat nézem le.) Találkoztam olyannal akinek piacképes diplomája volt, nyelvtudása, mégis elvolt sima melósként, később karbantartóként.


Egy full gazdag faszi meg passzióból járt be dolgozni. (Alig láttam). Nem tudom a hátterét.


Másikunk meg ógörögül olvas/ tanul. Neki az jön be.


Egy diploma megszeerzése meg mindig pozitív, hiszen elvégzel valamit, és tanulsz is valamit, meg jobb esetben ragad az emberre valami.


A kemény munkafolyamatokat, tervezéseket is megértem. Szóba keült a meki. Én utálom, mert minden csak nem kaja az, de hihetetlen irányítás, feladatmegoldás stb kellett hozzá. El sem hittem volna.


Szóval nem zár ki semmi semmit, meg senkit sehonnan, de el kell fogadnunk, hogy eltérőek vagyunk.


Szívem szerint szabad bölcsész lettem vona, de amit én onnan akarok, az igazából más diplomával is megszerezhető tudás. Én azt a "pluszt" sajnálom, ami igen, pl valami értelmetlen óra, mégis megismered, hogy ez az illető mit csinált, meg mit jelent egy fogalom. Ha követhető vagyok.


De furcsa, mert én bár szellemi embernek mondanám magam, inkább dolgoznék fémmel a kezemben, lábamban építkezésen... alig bírtam, de tartást adott. És ott is voltak diplomások. Sőt, állítólag rendőrök is szoktak menni, bár velük én nem találkozta.


A másik meg; ki tudja mit hoz az élet. Elvégzel egy szakot, ami ráadásul piacképes is, mégis targoncásként jobban elvagy. Vagy fordítva.


De te téll hülye vagy. Túl leegyszerűsíted a dolgokat, meg betámadsz itt egy szakot, meg szerinted a kőfejtőben lévő megrohadás csak a munka.


A személyiségtípusodra kíváncsi lennék :D

De amúty nem. Sima hülye kategória vagy.

2023. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!