Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mesterképzésen kell alapkép...

Ha mesterképzésen kell alapképzéses tárgyakat pótolnom…?

Figyelt kérdés

Mesterképzésen kb 12 tárgyat kell pótolnom az első két félévben. Ez baromi sok, tudom, a minimum kb 30 kredittel fognak felvenni ha sikerül a felvételim.

Viszont vannak olyan tárgyak, amik úgy látom ráépülnek az alapképzéses tárgyakra. Például haladó pénzügyek. Meg még van egy pár HALADÓ xyz tárgy. Akkor én ezt a tárgyat fel sem vehetem első félévben, csak ha sikerültek a pótlásaim?

Vagy ezek már függetlenek egymástól és párhuzamosan tanulhatok őket?


2023. jan. 14. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
A pótlásokat általában vizsgakurzusként kell teljesíteni, így fel lehet melléjük venni azokat a tárgyakat amik ezekre épülnek. De írj egy emailt a TO-nak majd, és kérdezz rá, hogy nálatok hogy van.
2023. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Felveheted a további tárgyakat, legfeljebb vizsgázni nem mehetsz addig, amíg nincs meg az előfeltétel.
2023. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De amúgy a vizsgakurzusra hogy készül fel az ember? Nyilván azért kell pótolnom, mert nem tanultam. Egy matekos tárgyat, mondjuk számvitel, hogy fogok megtanulni óra leadás nélkül?

Ti hogy csináltátok?

2023. jan. 14. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Corvinuson zongoráztam ezt végig, igaz, csak 2 tárgy volt. Szó nem volt vizsgakurzusról, normálisan fel kellett vennem az alapszakos tárgyakat, és be is kellett járnom a gyakorlatokra az alapszakosokkal. Ettől még felvehettem párhuzamosan az erre a tudásra épülő mesteres tárgyakat, nem is kellett az alapból hamarabb vizsgáznom. Ez a kettő nem így függ össze, hanem (a Corvinuson, nem tudom, máshol is igaz-e) egy évem volt megcsinálni a két különbözetit, különben kirúgnak. Ennyi volt a kritérium, senkit nem érdekelt, hogy a "haladó" tárgyakhoz nincs előzetes tudásom.
2023. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4

Azta, ilyet még nem hallottam, hogy rendesen fel kellett venni. Én a Debreceni Egyetemre készülük, de már most rettegek. :D

2023. jan. 14. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Vizsgakurzust nem végezhetsz eleve a pótlandó tárgyak tekintetében, mert nincs aláírásod!!
2023. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#1es vagyok, Debreceni Egyetemen a GTK-n vizsgakurzusként pótoltatják a tárgyakat, azért írtam ezt. Minden egyetem más, utána kell kérdezni.
2023. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!