Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire hasznos érettségi...

Mennyire hasznos érettségi szempontjából?

Figyelt kérdés
Az mennyire hasznos dolog lehet (11. osztályos vagyok, hogy mivel angolból nagyon gyenge a szókincsem, és este szorgalomból egy szótárból megtanulok pár szót)? Mennyire jó ötlet így szókincset bővíteni? Illetve az is érdekel, hogy jó dolog-e (érettségire készülök) és most elkezdeni például történelemből a 9-es tankönyvtől kezdve kijegyzetelni a lényeget, hogy érettségi előtt könnyebb dolgom legyen?
2023. jan. 14. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak van értelme, én is úgy csináltam, csak matekkal (akkor még volt elmélet, tételek is a matekon), és nagyon jól jött. Az elsőnek semmi értelme nincs, és lehetetlen, és rá nem jövök, hogy mért lenne neked jó ilyen nonszensz módon magolni a szavakat.
2023. jan. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nekem időpocsékolásnak tűnnek. Ami sokkal hatékonyabb lenne, ha töriből megvennél egy olyan könyvet amiben már benne vannak a kidolgozott érettségi tételek.

Angolból pedig le tudod tölteni a korábbi érettségiket, tanulmányozd azokat, szótározd ki őket, oldd meg a feladatokat. Emellett nézz angolul filmeket, youtube videokat, akár feliratozva, és ha egy szót sokszor hallasz, keresd ki a szótárból. Ne keress ki minden szót. Csak olyanokat amik bissza-visszatérnek. Emellett olvasgass rövid cikkeket téged érdemlő témakban. Pl kedbenc sztárod, stb. Ha van olyan szó ami felkelti az érdeklődésedet, nézz utána a jelentésének. Probáld megérteni a mondatot amiben a szó van. Ne szótározd ki az egész cikket, cikkenként csak 1-2-3 szót nézz meg. Akár minden nap csinálhatod ezt és hamarosan sokkal nagyobb lesz a szókincsed, és közben szinte észre se vetted hogy tulajdonképpen tanultál.

2023. jan. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Sajátkezűleg jegyzetelni nem időpocsékolás, kettes, hanem hatékony tanulás. Nem egy újabb könyv olvasásától fog belemenni a fejébe az anyag, hanem a megemésztéstől, átszűréstől,saját képére formálástól. A nyelvtanulásról írottak helytállóak.
2023. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok fölösleges munkát fektet bele ha kijegyzeteli a 4 év anyagát. Ne felejtsük el hogy a töri érettségi egy egyszeri alkalom, nem akar történész lenni csak átmenni egy vizsgán amin úgyis mindenki átmegy. Élni is kéne, örülni hogy élünk, sportolni, barátkozni, stb.

Minél kevesebb energiát kell fektetni az ilyen kötelező de nem fontos dolgokba. A nyelvbe érdemes mert azt élete végéig használni fogja. Szóval nem mindegy az ár-érték arány. Kérdező, az időddel fizetsz, ami véges. Mondom ezt úgy hogy sok-sok egyetemi vizsgán átmentem már, meg kell tanulni az időddel jól gazdálkodni, minél kevesebb idő alatt minél többrt felszívni. Youtube csatornák is vannak amik segíthetnek.

2023. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Lehet, hogy ő nemcsak átmenni akar, hanem igényesen akar átmenni. A kidolgozott tételes könyvet is át kellene szűrnie, az se tömény magolnivaló, ugyanolyan, mint a törikönyv, csak egy másik, pénzért, pusztán olvasással pedig nem tanulja meg.
2023. jan. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy olvasással fogja megtanulni, de az ilyen könyvek céltudatosabban készítenek az érettségire. Lehet természetesen tízszer, százszor annyi idő alatt is valamit megtanulni ugyanazzal az eredménnyel.
2023. jan. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem százszor annyi idő, de még tízszer se, hanem legfeljebb kétszer, és kétszer olyan hatékony is, mert ő dolgozott meg érte azzal, hogy leírta.
2023. jan. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!