Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanuljak meg 31 tételt...

Hogyan tanuljak meg 31 tételt két hét alatt??

Figyelt kérdés
Január 30-án fogok menni vizsgázni, szóval kb két hetem van megtanulni. Most álltam neki, nagyon el vagyok benne veszve. Nehéz az anyag, és tényleg brutál sok. Van valami tippetek esetleg, hogy tudnék effektíven ennyi anyagot megtanulni, úgy, hogy vissza is tudjam mondani? (szóbeli lesz a vizsga, 1 tételt kell húzni). Vagy valami praktika? Köszi!

2023. jan. 16. 18:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Naponta 3 tételt megtanulsz, következő nap átfutod az előzőeket, maradék 2-3 napban pedig arra koncentrálsz, ami nehezebben megy.
2023. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem az utolsó percre kellett volna hagyni! Kezdjek bele és bízza benne h szernsced lesz és azt huzod amit tudsz!
2023. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Napi 3-4 és visszamarad pár nap az ismétlésre...

Nyilván most nem fér bele a bulizás, a fél napi kimaradás... De ennyi idő alatt nem lehetetlen...

2023. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%
Leonardo da Vinci
2023. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kivéve a Leonardo da Vincit, mert azt nem tudom mire vélni.


Aki azt írta, hogy nem az utolsó percre kellett volna hagyni, annak mondanám, hogy volt még ezen kívül 4 másik nehéz, szintén szóbeli vizsgám, azokra is fel kellett valahogy készülnöm... tehát nem fért bele, hogy még erre is tanuljak. De azért köszi a kioktatást!:D


A többieknek köszi szépen

2023. jan. 16. 18:37
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem az utolsó pillanatra kellett volna hagyni!
2023. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%
Nem dől össze a világ, ha nem sikerül! Majd elmész javítóvizsgára és majd az sikerülni fog, mert lesz több időd felkészülni. Legalább megpróbáltad.
2023. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Ez napi átlagban nem sok, simán időben vagy.

Én úgy szoktam, hogy leírom a lényeget, aztán megpróbálom magamtól kifejteni a tételt. Ha az első jegyzeteléssel megvagyok, megpróbálom átgondolni mi miért van (megpróbálom magamtól levezetni a bizonyításokat) és úgy leírom. Aztán ellenőrzöm.


Nekem napi 5-12 tétel megy, tárgytól függően (ezek mind matekos tétel-bizonyítás jellegűek, szóbeli vizsgára készülés)


Illetve mikor eldöntöm, hogy pl napi 3 tételt kiírok, akkor is igyekszem minden nap legalább a dupláját megtanulni. Versenyzek magammal.


Nekem ez a leírós tanulás nagyon bevált.


Sok sikert, egyáltalán nem vagy elkésve.

2023. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
szerintem keress valami indulatkezelő programot:)
2023. jan. 16. 19:09
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Kedves #2, #6, #11!


Nekem nem érzékeny pont, nekem megy egy tárgy egy nap alatt 4-5-re (matek szak, 6 kredites tárgyak, szóbeli vizsga).


Lehet, hogy neked vagy valakinek nem megy, de ez nem segít, hogy leszidod a kérdezőt, aki egy teljesen normális kérdést tett fel. Tudod, ennél sokkal szűkebb határidővel lazán teljesíthetőek tárgyak. Viszont érthető, hogy izgulnak az idő miatt ekkor is.


Hogy ne lenne más dolga? Te ezt honnan tudod? Lehet dolgozik mellette, mint a legtöbb egyetemista, vagy kutat, stb. Emiatt így elhordani valakit...

A lepontozáshoz mindenkinek joga van. Én is lepontoztalak, mivel NEM HASZNOS a válaszod. Tudod, erre van a pontozás. Az nem egy hasznos válasz, hogy "sz.r vagy, besz.ptad". Illetve ezen megsértődés elég komoly pszichés problémákat vet fel.


Menj sétálj egyet és nyugodj le.

2023. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!