Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK matek vagy BME TTK...

ELTE TTK matek vagy BME TTK matek a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Abban biztos vagyok, hogy matek szakra szeretnék menni, csak azt nem tudom, hogy melyiket írjam előre.

2023. jan. 17. 12:37
A kérdező szavazást indított:
ELTE
BME
24 szavazat
 1/4 Baluba ***** válasza:
39%

Ha a legmagasabb szintű képzést szeretnéd kapni, a legjobb diákokkal egy helyre járni, vagy érdekel a PhD és kutatás, akkor az ELTE.


Ha jobb közösségi élményt, könnyebben elvégezhető tárgyakat szeretnél, akkor BME.

2023. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első választ annyival egészíteném ki, hogy ELTE-re akkor menj, ha kutatni szeretnél, BME pedig ha a munkaerőpiacra készülsz. Nagyon gyakorlatias és sokkal több olyan tárgyat tudsz felvenni már bsc alatt is, amik segíthetnek tipikus matekos területen elhelyezkedni. Bár gondolom tudod, hogy mindenképp kellene egy alk mat msc is majd, de a lényeg, hogy már BSC-n is nagy hangsúly van a gyakorlati oktatáson.

Most persze lehet vitatkozni, hogy de mélyebbek az ismereteid ELTE-n, de szerintem nem éri meg azt a szenvedést, ha nem kutatni szeretnél.


Én ELTE-n kezdtem és onnan mentem BME és úristen, ég és föld volt a különbség:D

2023. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, velem pont ugyanez volt, előző :D

Én is eltén csináltam bsc-t, majd váltottam bme-re, mert elegem volt a sok elméleti pepecselésből. Annyira megérte. Csodálatos érzés, amikor azt érzed, hasznosítható dolgokat tanulsz.

Én amúgy AI felé sodródtam az évek során, és eltén az gyakorlatilag egy nem létező terület. Egyetlen tanár foglalkozik kb vele, soha nem lehet elérni, így nem igazán motivált az ember kutatni, vagy legalább elmélyülni a témában. Akkora potenciál van a területben, de mégis hagyja veszni az egyetem. Ezzel szemben bme-n végre ki tudok benne teljesedni. A többi programozós tárgy is egy vicc.

Elte szerintem tényleg csak akkor éri meg, ha elméleti matematikus lenne az ember.

2023. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tennék hozzá, hogy az ELTEn 2023-tól megreformálják a matek szakot, szóval az egész tantervet sokkal jobban személyre lehet szabni, akár IK-s, fizika BSc-s tárgyakat felvenn. Illetve a reform következtében megjelent a "modellezés" tárgycsoport, ahol két gépi tanulással foglalkozó óra is van, de persze nyilván kérdés, hogy ezek a tárgyak milyenek lesznek. Szóval bevallom, eddig tényleg nem fektettek nagy hangsúlyt a mesterséges intelligenciával való foglalkozásra BSc-n, de ez most végre változni látszik.


Mindenesetre az mindenképp látható a tanterveken, hogy az ELTE inkább elméleti alapozás az MSc-re, a BME esetén meg már a BSc is jóval gyakorlatorientáltabb. De szerintem ha csak annyi a biztos pont, hogy érdekel a matematika, és ezzel még annyira nincs célod vagy konkrétabb továbbhaladási ötleted, akkor az ELTE nem egy rossz választás.

2023. febr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!