Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TTK vagy BME-TTK matek/fi...

ELTE-TTK vagy BME-TTK matek/fizika vélemények? (lent)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindkét szak nagyon húzós mindkét egyetemen, de reál területen már van diplomám, viszont ez a két terület mindig nagyon érdekelt. Nyilván sokat kell tanulni, sok mindent kell érteni és munka mellett elég húzós lenne. Nem is a tanulás részére lennék kíváncsi, hanem a bejárásra. Mert míg pl egy levelező jogon az ember otthon megtanulja az anyagot, illetve havi pár alkalommal bejár a tömbösített órákra, nappalin gyakorlatilag munkaidőben kell bent lenni. Még ha az előadások nem is katalógusosak, a szemináriumok/gyakorlatok biztos azok. Vagy lehet kérni egyéni tanrendet ilyen esetben?

2019. ápr. 20. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE-n nappalin elvileg kivételes tanulmányi rendet lehet kérni, amellyel felmentést kaphatsz egyes szemináriumok látogatása alól, de ehhez vagy tartósan 4,5 fölötti átlag, vagy különleges életkörülmények kellenek indokként. A 4,5 fölötti átlaghoz ezeken a szakokon félzseninek kell lenni, az pedig, hogy az egyetem mellett dolgozol, nem számít különleges körülménynek. De ha megkapod is az engedélyt, akkor is gondok lehetnek: fizikából a laborgyakorlatok alól úgysem kapnál felmentést, matekból pedig szerintem borzasztó nehéz a gyakorlatokon való részvétel nélkül a ZH-kat megírni, hiszen egyrészt a ZH-s órákra azért be kell menni, másrészt kell egy csoporttárs, aki rendszeresen emailben elküldi neked emailben, hogy mi volt az előző órán, s ilyet nem biztos, hogy találsz. Szóval majdnem lehetetlen hétközbeni főállású munka mellett ezeket a szakokat megcsinálni. Ha dolgozod kell, menj inkább Szegedre, ahol ezek a szakok indulnak levelezőn, és a színvonal sem rossz. Így csak péntek-szombatokra kellene a munkából kiesned.
2019. ápr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!