Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE infó vagy ELTE matek?

ELTE infó vagy ELTE matek?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, matek szakon, szeretek matekkal foglalkozni és szívesen kutatnék, de nem tudom mennyire van munkalehetőség ha nem alkalmazó, hanem inkább elméleti szakmát keresek, ráadásul tudom hogy nem tartozom az "iszonyatosan zseni" kategóriába.

Az infó is megy, de azzal eddig sokkal kevesebbet foglalkoztam mint matekkal. Mindenki azt mondja, hogy menjek infóra, mert biztos munkát és erős fizetést ad.

Melyiket ajánlanátok inkább, vagy milyen embereknek melyiket ajánlanátok inkább?



2020. nov. 26. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én a matekot csinálnám a helyedben, mert ha rájössz, hogy nincsenek jó lehetőségeid a kutatásra, akkor matek szakkal elmehetsz könnyedén az informatika irányába. Ezzel szemben ha infó szakra mész, akkor csak arra leszel beszűkülve, míg matek szak után az informatikai részleg mellett a már említetz kutatás is ott van, valamint a pénzügyi részleg. Sok matematikus bankokba megy el dolgozni, kockázati tényezőket számol. Persze egy msc nem árt hozzá, de ha tényleg szererd a matekot és jó is vagy benne, akkor menni fog.
2020. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!