Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap felvételizek, tudnátok...

Holnap felvételizek, tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Eléggé félek a holnapi felvételitől még annak ellenére is, hogy Augusztus óta rendszeresen gyakorlok. Tudom, hogy nem az életem múlik rajta, de nagyon félek attól, hogy elrontom.

A feladatlapok amiket csináltam a matek 35-38 pont

a magyar 42 pont felett.

Ilyen matekkal van esélyem bekerülni egy jó gimibe?

El tudná valaki mondani a tapasztalatát?



2023. jan. 20. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ne stresszelj! Ha hozod ezeket az eredményeket akkor simán bekerülsz egy jó gimibe.
2023. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg ne stresszelj! Nem tudom, mi a mai programod, de pihenj! Vegyél egy kellemes fürdőt, hallgass zenét, nézz filmet stb. Reggel kelj időben, ne kelljen rohanni, reggelizz normálisan, vigyél magaddal elég enni- és innivalót. Indulj el időben, stb.

Ha megkapod a feladatlapot, először gyorsan fusd át legalább a témákat. Ha nagyon ideges vagy, vegyél pár mély levegőt, nyugodj meg! Ne siesd el a feladatmegoldásokat, ne legyen az, hogy figyelmetlenségből rontasz. Ha kifutsz az időből, akkor kifutsz, de amit leírsz, az legyen jó. Ha viszont megakadsz valahol, ott ne húzd az időt, hanem lépj a következő feladatra és ha lesz időd, akkor gondolkozz tovább.

2023. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van esély. Egy jó magyar mellett egy 30-35 pontos matek már jó. Csak ügyesen!
2023. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. jan. 20. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
A legjobb tanács, amit adhatunk, hogy ne idegeskedd túl. Az természetes, hogy izgulsz, de tudod, hogy felkészültél. Megtetted, amit lehetett és kellett, úgyhogy nagy baj nem lehet. Szorítunk holnap!
2023. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
46%

Én is ma írtam a felvetelit és nekem is azt mondta mindenki hogy ne stesszeljek ha sokat gyakoroltal(en mar szeptember ota ezt gyakorlom)akkor fel fognak venni egy jo gimibe.nekem a tanaraim azt mondtak hogy eleg a magyarbol es a matekbol is 22 pont es akkor sikerulni fog.a fogalmazast meg kezd ugy hogy :

Napjainkban egyre tobben gondoljak ugy hogy...

Es fejezd be ugy hogy:

Mindenkinek mas velemenye van, de az en velemenyem szerint...

Es ha a 10 mondat megvan,lehet latni a tagolasokat akkor wrre sok pontot lehet kapni szoval csak ne stresszelj!!

2023. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És anno hatosztályosba felvételiztem, ilyesmi pontokkal. Hogy pontos legyek, a magyar volt 39 a matek 37. Összesen 76, és ez még pont elegendő volt ahhoz hogy felvegyenek a Top 10-ben lévő egyik suliba. Ne izgulj, sok sikert :)
2023. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült, kérdező?
2023. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is akkor felvételiztem

(kár, hogy nem 20-án olvastam el a válaszokat, nekem is segítettek volna a stresszben)

Nem tudom, hogy tudod-e már az eredményeidet, de ha nem, ne görcsölj rá azokra se, ha augusztus óta készülsz, akkor mindent megtettél amit csak lehetett, és akárhogy is sikerült büszke lehetsz magadra

2023. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!