Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mesterségesinteligenciával...

Ha mesterségesinteligenciával szeretnék foglalkozni programozási szinten akkor matematika szakra vagy PTI-re menjek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 22. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen mindegy, ugyanis annyira gyerekcipőben jár a szakma, hogy zömét szabadidődben fogod megtanulni a tárgyaid teljesítése mellett vagy a munkád során/mellett.


Mindkét szak jó alapot ad.

2023. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Matek, matek, matek, matek, matek és matek.

NEM programozó leszel ÉS matek szakokon van sok ezzel foglalkozó tárgy amit felvehetsz, talán BME-n van külön specializáció is erre? És a legjobb, hogy programozást is oktatnak, ide értve pythont is, mert egy matematikus nem papíron számol manapság:D


Ami kérdés lehet igazából, hogy matek bsc és infó spec, majd AI irányba valami msc vagy spec nélkül csinálod a bsc-t és alkmat msc-re mész tovább. Ez már tényleg egy érdekesebb kérdés és nehéz döntés is sajnos.

De a matek szak nem is lehet kérdés, mert van infós spec, tehát lesz egy nagyon durván erős matek alapod és tudni fogsz minden neked szükséges infós tárgyat. Most szerinted melyiket a nehezebb pótolni egyedül otthon, valami egyetemi szintű matekot vagy infós ismeretet?:D szerintem erre egyértelmű a válasz.



Egyébként AI az telibe matek, ha data sciencet mondtál volna, akkor annak van sok olyan területe, ahol alig használsz matekot és elég lesz az amit infón tanítanak. De ténylegesen AI-os terület kegyetlen sok és durva matekot igényel. Csak egy példát mondjak, én csinálok olyat, hogy kijön valami papír egy algoritmus optimalizásáról vagy ilyesmivel kapcsolatban, akkor nekem azt értelmezni kell és implementálni a saját modellünkre. Google segít találni ilyesmi research papert gyorsan, hát próbáld értelmezni:) de ne aggódj, a sima programozók 99%-a problémába esne:D (természetesen én az ő munkájukat végezve véreznék el)

2023. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!