Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is sokkal nehezebb...

Szerintetek is sokkal nehezebb volt az idei (2023) matek felvételi, mint az előző évek felvételiei?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egyáltalan nem.😅Korábban nehezebbek voltak(elég csak a 3-4-5 évvel ezelőttiket megnézni).
2023. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
te vagy az 1. akitől ezt hallom
2023. jan. 21. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
minden évben ezt mondják, hogy jujj a mostani sokkal nehezebb volt
2023. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
72%
Nem volt szerintem nehéz. Én már írtam ennél sokkal nehezebb központikat is.
2023. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

A tavalyihoz és tavalyelőttihez képest nehezebb volt. De én inkább úgy fogalmaznék hogy azok voltak könnyűnek és az idei volt átlagos. Ezt a felvételit írta meg a Fazekas matektagozatra menő gyerek és a legalja gimibe menő gyerek. Így legalább lesz szórás a pontok között.

A 10-es példa volt nehezebb a többi vállalható volt.

2023. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Black73 válasza:
75%

A 10-es példa kapcsán:


A feladat elvi hibás.

Egy más megoldást is mutatok más értelmezéssel:

15, 28, 60 -> 103

A műveletek elvégzése után:

17, 56, 30 -> 103

A feladat megfogalmazása nem egyértelmű.

A javítási útmutatóban ez nem szerepel, de ha a gyerek ez irányban indult bármi úton, szerintem pont jár érte.

2023. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
59%

volt nehezebb is, konnyebb is. a pontjaim alapjan.

a felveteli irasa kozben viszont ugy ereztem, ennel nehezebb felvetelit nem irtam, teljesen ossze voltam omolva, egesz hazauton sirtam. de amikor bementunk megnezni, nagyon meglepodtem, hogy ennyire jo lett.

irtam otthon nehezebbet. de konnyebbet is.

2023. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!