Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-ÁOK! Hogyan fognak...

SZTE-ÁOK! Hogyan fognak várhatóan alakulni a ponthatárok?

Figyelt kérdés

Oda szeretnék jelentkezni, de elég magas a pontkövetelmény. 2020 szeptemberi képzésekre 402, 2021-re 414, 2022-re 418 pont volt az államilag finanszírozott. Szerintetek ez növekedni vagy csökkenni fog a jelenlegi helyzet hatására? Pl. előzetes ponthatárok eltörlése, nem kötelező az emelt, egyre több fiatal akarja alapból kint elkezdeni....stb. Valaki aki jártas a témában? ..vagy szimplán van belelátása a dolgokba? Nekem ez egy nagyon fontos dolog lenne. Ahogy számolok a 420 pont már nagyon a maxot súrolja, amit valószínűleg még el tudok érni,..függően, hogy mennyi időm van tanulni, illetve mekkora tananyagot kéne még elsajátítanom. Szóval szerintetek emelkedésre vagy csökkenésre számítsak? Egy 2020-as szint nagyon jó lenne.......

21/F



2023. jan. 23. 02:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hatalmas változás semelyik irányban nem lesz. Az előzetes ponthatárok és a kötelező emelt eltörlése az orvosi esetében irreleváns. Oda így is kötelező az emelt, és eddig sem az előzetes ponthatár miatt kellett ennyi pont. Amióta az orvosok fizetését emelték, különösen vonzó irány lett ez sokaknak, úgyhogy kevesebb jelentkező sem várható. Ezek alapján én nem számítanék érdemi ponthatár csökkenésre. De sok sikert kívánok!
2023. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Mikor és hová akarsz menni, mert 2024-től nagyon más lesz a felvételi és egyetemenként is el fog térni.
2023. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsősorban attól függ, hogy mennyire lesz nehéz idén az emelt biosz és kémia/fizika.


Egyetértek az első válaszolóval. Az előzetes ponthatárok eddig se számítottak az orvosin és a két emelt továbbra is kötelező.

Esetleg az Erasmus problémát lehetne még megemlíteni, ami miatt kevesebben döntenének a SZTE mellett, viszont a többi orvosi képzést indító egyetem is érintett, így ennél a szaknál ez se befolyásol semmit. (És amúgy orvosiról egyébként sem szoktak sokan Erasmusra menni.)


Mivel jövőre teljesen más lesz a felvételi rendszer, ezért várhatóan azok, akik korábban végeztek, idén megpróbálnak újra felvételizni és ebből kifolyólag szinte biztosan magasabb ponthatárokra lehet majd számítani a több jelentkező miatt.

Gondolj bele, jövőre nagyon macerás lesz mondjuk Győrből utazgatni Szegedre, Debrecenbe, Pécsre egy fél órás szóbeli elbeszélgetés miatt. Arról nem is beszélve, hogy ez az új rendszer teljesen igazságtalan és nem véletlenül törölték el a szóbeli elbeszélgetéseket évekkel ezelőtt. Ez megint csak azoknak a főorvos anyuci/apuci gyerekeinek lesz jó, akiknek szarabb érettségivel eddig esélyük sem volt bekerülni. Az ismeretség nélküli, jó képességű diákok, ha tehetik, szerintem megpróbálják elkerülni ezt a pofára pontozást.


A 2020-as ponthatár csak akkor lenne reális ha ismét eltörlnék a szóbeliket. A 20-as, 21-es évhez nem érdemes viszonyítani, ugyanis akkor, a szóbelik hiánya miatt, a legtöbb helyen 20 ponttal alacsonyabb lett a ponthatár. Ha viszonyítani akarsz valamihez, akkor a 18-as, 19-es és a 22-es éveket nézd inkább.

Az online oktatás utóhatása miatt én azt mondom, hogy a 18-as évnél alacsonyabb, de a 22-es évnél mindenképp magasabb pontok lesznek idén.


Viszont mégegyszer hangsúlyozom, hogy az emeltek nehézsége lesz a döntő.

2023. jan. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mit szeretnél még, minek emelted ki a kérdést..

A 3-as válasznál pontosabbat nem fogsz kapni. Júliusig senki se fogja tudni neked megmondani, hogy mennyi lesz idén a ponthatár.

Inkább készülj az emelt érettségikre, hogy minél több pontod legyen. Ne arra várj, hogy majd valaki itt azt írja, hogy idén is elég lesz a 402 pont (mert az úgyse lesz igaz).

2023. febr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem lesz különösebb emelkedés/csökkenés. A SOTE marad 440, a DOTE,POTE,SZOTE pedig 420 körül. Tekintve, hogy 24-ben bevezetik az új rendszert lehet, hogy lesz majd egy pici emelkedés, mondjuk 2-3 ponttal.
2023. febr. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2020as ponthatárok kivételesen voltak ilyen alacsonyak (DOTE 399), hiszen a járvány miatt eltörölték a szóbelit. Úgyhogy erre ne számíts.
2023. febr. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!