Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BME? Nemzetközi...

ELTE vagy BME? Nemzetközi gazdálkodás

Figyelt kérdés

Melyik helyen könnyebb/teljesíthetőbb a képzés? mármint hol szivatnak kevésbé? akinek van tapasztalata leírná, milyen az adott egyetemen ez a szak, illetve milyen nyelvtanulási lehetőségek vannak?

a nemzetközi szakmai gyakorlathoz segít az egyetem helyet találni, vagy azt teljesen magunknak kell intézni?

köszi előre is:)



2023. jan. 24. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szakmai gyakorlatot (meg úgy igazából minden mást) magadnak kell megoldanod.

Nemzetközi gazdálkodás a kettő közül inkább az eltéhez van közelebb, de hasonlítsd össze a tanterveket

2023. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ez tipikusan szerintem nem olyan szak, amit nehéz elvégezni. Személyes tapasztalatom nincs, de egyik legjobb barátom ELTÉn végezte el és maradjunk annyiban, hogy rengeteg ideje maradt más tevékenységekre és úgy is simán elvégzete.


Tehát nem hiszem, hogy bármit is jelentene, hogy a két egyetem közül melyiket válaszod, de még bejárás szempontjából is mindegy, mert az konkrétan egymás mellett van a két épület. (BME Q épület meg az ELTE déli, amit lehet nem így hívnak, mert BMEs vagyok, de úgy hallottam így nevezik)

2023. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és szerintetek összességében érdemes ezt a szakot elvégezni? mert az egyetemek honlapján nagyon kecsegtető leírás van róla, de több embertől hallottam, hogy nem sokra menni vele
2023. jan. 24. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éppen fordítva érdemes nézni. Nem azt, hogy milyen szakokkal milyen karriert lehet befutni, hanem inkább azt kéne nézned, hogy milyen pozícióban szeretnél doglozni és annak elérése érdekében milyen egyetemi szakot kéne elvégezned.


Ez a "Mindegy mi lesz, csak legyen diploma és eltudjak helyezkedni" hozzáállás, ami vélek felfedezni a 3#-as kommented alapján, szerintem csak csalódást tud okozni.

2023. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt jól érzékeled, megvallom az őszintét, nem tudom pontosan mit szeretnék, sok minden érdekel, és úgymond nekem azért is megéri egy vagy több diploma, hogy annyival is több tudásom legyen, függetlenül attól, hogy azzal megyek e később valamire, számomra a tudás mindig érték, tudom, hogy ez butaságnak hangzik, de nem kifejezetten a pénz miatt tanulnék, van diploma nélkül is most egy olyan munkám amivel egész jól lehet keresni, de nem biztos hogy örökké ezt akarom csinálni
2023. jan. 24. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5# Igen, a Tudás = érték jól elkézelés, de az a baj, hogy végtelen információ áll az emeberek rendelkezésére, így tipikusan érdekes picit lekorlátozni, hogy mi is érdekel igazán.


Meg ezek a szakok tipikusan olyanok, hogy 10 PPT diák keresztül magyaráznak 1 mondatot 1-1 órán. Tehát ha igazán tudás lenne a cél, akkor sem feltétlenül ezt választanám. Én ezért nem bírom a humán és gazdasági tantárgyak nagy érszét egyetemen, mert szükségtelenül kell végig hallgatni evidens információkat 90 percen keresztül, amikor 10 percben bőven ki lehetne fejteni mindent.


Éppen ezért ha a tudás a cél, nem az adott karrier, akkor főleg nem választanám ezeket a szakokat, mert nem valami hatékonyan adják át az információt, ami nem baj, ha neked a papír a fontos és az adott területen az elhelyezkedés, de ha általánosságban akarsz tanulni, akkor a hatékonyság fontos.

2023. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

és akkor Te mit javasolnál?

még jogon gondolkodtam ezen kívül

2023. jan. 24. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem akartam spammelni a kommenteket :D


Hát ... ahogy írtam. Válassz ki egy számodra szimpatikus pozíciót, karriert. Döntsd el, hogy mit akarsz csinálni a következő 30-40 évben. Vedd számításba, hogy te miben vagy jó és számodra mi fontos.


Miután meg van, hogy mi szeretnél lenni, nézd meg, hogy hogyan tudod megvalósítani.


Ez a "Nemzetközi gazdálkodás" egy tipikus gyűjtő szak, ami semmire sem készít fel igazán. Az ismerősöm aki elvégezte nagyon jó pozícióban van, de nem azért, mert ezt a szakot végezte el. Teljesen más miatt vették fel oda, ahol van és szerintem nem használja amiket itt tanítottak.


Azért is állok ilyen "csúnyán" beléd, mert annál rosszabb nincs, hogy elvégzel egy szakot, majd rájössz, hogy kb semmit sem ért, csak mostantól diplomásnak nevezheted magad, ami szintén nem sok a mai világba és nagy eséllyel csak annyiban segít, hogy alapból bármilyen végzettség nélküli irodai munkákat picivel könnyebben tudsz megkapni.


Volt olyan ismerősöm, akivel ugyan ezt megtörtént. Igaz ő valamilyen kommunikációs szakra ment. Ő most egy benzinkúton dolgozik. Ő az aki lemossa a szélvédőt, meg megtankolja az autódat ha adsz neki egy kis apprót. Persze nincs ezzel semmi baj, de ő is úgy indult neki az egyetemnek, hogy diplomás lesz és megváltja a világot.


Konkrét cél nélkül ez nem valószínű. Tehát elsőnek légyszíves találj magadnak egy célt és ahhoz igazísd, hogy milyen szakra akarsz menni.

2023. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!