Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék infót kapni a Sisy...

Szeretnék infót kapni a Sisy suliról! BKSZC Erzsébet Királyné Szépészeti Technikum! Milyenek a diákok,a tanárok,oktatók?Mennyi ponttal lehet bekerülni?Mennyire terhelik le ill. nem a diákokat? Minden információ érdekelne,egy leendő diákot!

Figyelt kérdés

2023. jan. 25. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Látom elég régi a kérdés sajnálom hogy csak most találtam meg. Én is a Sisybe jártam igaz már elég régen (2011-ben érettségiztem), de imádtam! Életem egyik legszebb éveiként emlékszem rá :) Imádtam az osztályomat, nyilván volt akivel nem voltam annyira jóba de nagyon sok jó barátnőm lett, sulin kívül is sokat lógtunk együtt. Nyilván egy szépségipari suliba eléggé csajos lányok járnak, de mivel mindig is az voltam így ezt is élveztem :) Imádtam azt is, hogy mivel lánysuli így nem voltak nagy veszekedések, verekedések. Oké cserébe ment rengeteg pletyizés, kibeszélés, de hát ez mindig így van ha sok nő van egy helyen :D De nyugis volt a légkör és persze rengeteget röhögtünk :D

Szerettem benne, hogy azt tanultuk ami érdekelt minket. Nem nyúztak pl. fizikával vagy nem volt ének óra :D Oké az érettségi tárgyakat nyilván kellett tanulni (matek, töri, magyar, angol), de azokat se vettük túl komolyan és a tanárok se :D És már kilencediktől szakmai tárgyakat tanultunk, tényleg azt érezted hogy itt azzal foglalkozol amit szeretsz. Oké voltak akik a szakmai tárgyakat is ellógták, de akkor magaddal szúrsz ki. Nem valószínű, hogy innen mész egyetemre de hát diploma nélkül is tök jól lehet élni és a szakmát tényleg alaposan megtanítják, nagyon jó oktatók. (Mondjuk én később váltottam és körmös lettem, de ettől még alaposan megtanították nekem is a szakmai tárgyakat.) Imádtam az ilyen tematikus heteket gondolom még most is vannak, csináltunk sminkeket (kozmetikus szakra jártam), a fodrászok hajakat, de egész extrémeket is ha olyan volt a téma. És tök jó érzés volt, hogy 16-17 évesen már itt tartasz:)

A tanárok nyilván változó, de a többségükre úgy emlékszek vissza hogy nagyon szerettem őket. Voltak persze nagyképű bunkó tanárok is, de azok mindenhol vannak. Meg aztán azt se tudom, hogy mennyi van még ott az én tanáraimból, mennyi az új. De a szigorúbb tanárok is elengedték, hogy nagyon keménykedjenek belátták hogy velünk felesleges :D Max beszólogattak, ha pl valaki ki akart menni mosdóba, hogy a szünetbe nem cigizni meg pletykálni kellett volna hanem elmenni XD Ja igen ez nem olyan lényeges dolog, de mivel lánysuli ezért nálunk kb minden órán ki akart valaki menni. Néha persze én is :D Voltak olyan tanárok akik azt se vették túl komolyan ha ellógtuk az óráikat, de ezzel azért óvatosan ezt nem tanácsolom :)

Leterhelni kicsit se terheltek le, simán el tudsz lenni kettesekkel, amit kb mindenkinek megadnak. Nekem általában a szakmai tárgyaim ötösök voltak néha négyesek, versenyekre is mentem, a többi tárgyam meg kettes vagy max hármas :D És túl nagy szigor se volt. Az az egy volt, hogy tilos volt kimenni a suliból amíg nem volt meg az utolsó órád még lyukasórában se. De a dohányzásból se csináltak nagy hisztit, simán cigiztünk az udvaron meg a mosdóban úgy hogy kézben vittük odáig a cigit meg az öngyújtót a folyosón a tanárok meg jöttek szembe :D Meg osztálykirándulásokon ahogy leszálltunk a buszról az osztály 90 százaléka azonnal rágyújtott, sulin kívüli programokon is simán cigizhettünk a tanárok előtt. Szóval ez a nem engednek ki se volt akkora gond. (Már ha dohányzol az én időmben kb az egész suli cigizett.) Gyakorlatról amúgy simán kiengedtek minket a tanműhely elé cigizni.


Ajj, most annyira nosztalgiám lett, visszamennék és járnék oda újra négy évet :D Imádtam.

A felvételin egyrészt túl vagy, másrészt az enyém nagyon régen volt, 2007-ben sok minden változott azóta, de engem 3,2-vel felvettek :)

2023. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na és most én is kérdezek :D Sikerült a felvételi? Reméles Sisys lettél te is :) Hogy tetszik eddig a suli?
2023. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!