Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van már arról bármiféle...

Van már arról bármiféle információ hogy melyik iskolákban, melyik szakokon törlik el a nyelvvizsga-kötelezettséget?

Figyelt kérdés
A "naaagy" bejelentés óta csend van, pedig akkor az volt a tájékoztatás, hogy várhatóan az ősz elejére megszületik a döntés.

#egyetem #nyelvvizsga #diploma #nyelvvizsga-kötelezettség
2022. okt. 3. 08:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne nagyon hagyatkozz erre hanem próbálj letenni legalább egy középfokút.


Az később, a munkád során is előnyödre válik majd.

2022. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztosat majd csak decemberben tudsz meg, amikor megjelenik a felvételi tájékoztató.
2022. okt. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Miért, a felvételinek mi köze hozzá?

Nem bemeneti követelményről van szó, hanem kimenetiről.

2022. okt. 3. 17:39
 4/16 anonim ***** válasza:
Minden egyetem saját maga dönti el, hogy mik a bemeneti követelmények. Tehát nem egységesek a követelmények. Van ahol csak egy középszintű érettségi és van ahol egy középfokú angol/német nyelvvizsga és emelt érettségi a bemeneti követelmény.
2022. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kérdés arra irányult, hogy lehet-e már tudni, hogy hol nem kell a DIPLOMÁHOZ nyelvvizsga?
2022. okt. 3. 20:16
 6/16 anonim ***** válasza:
En ugy olvastam, hogy szeptember 30-ig kell errol nyilatkozni az egyetemeknek, ennek ellenere csak felvetelivel kapcsolatos dontesek szulettek, teszem hozza, hogy van olyan intezmeny, akinek a 2024-tol ervenyes felveteli pontszamitasa sem publikus meg, pedig ugy tudom, hogy mar kozze kellett volna tenni a honlapon.
2022. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Pontos dátumra nem emlékeztem, csak hogy szeptember/ősz eleje... de akkor várhatóan hamarosan :)
2022. okt. 6. 11:44
 8/16 anonim ***** válasza:
Én a PTE-re jártam és a napokban kérdeztem de még mindig semmi infót nem tudtak mondani mert fogalmuk sincs még a kormányrendeletről . Oké de az mikor jelenik meg ?
2022. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Annyira nagy a csend és senki nem tud semmi. Én olyat is hallottam,hogy akár az idén végzetteknek is oda adhatják a diplomát nyelvvizsga nélkül (ha az egyetem úgy dönt) ez most igaz vagy sem?
2022. okt. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A kerdes, hogy ezt illetekestol hallottad-e, vagy az utca emberetol:D
2022. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!