Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE NIK mernokinformatikan...

OE NIK mernokinformatikan milyen programozasi nyelvet tanitanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Emelt infora keszulok, es azt a nyelvet akarom elkezdeni tanulni erre amit majd kesobb az egyetemen is hasznalni fogok. Tudom, nem csak egy nyelvet tanitanak, de arra lennek kivancsi amit a legtobbet, vagy amit elso evben hasznalnak.



#egyetem #OE #Programozas nyelv
2023. jan. 25. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Lényegében mindegy, nem a nyelv számít!

De ha már kell mondani egyet akkor python

2023. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
6%

Alapvetően 4 félév C# van, egy nevetséges mennyiségű Javaval meghintve. De a Javaból gyakorlatilag semmit nem tanulsz. Ha utána szoftver szakriányra mész, akkor ott van némi C/C++, de alapvetőn az is C#. Kötvál vagy szabvál tárgyként felvehetsz még jó pár másféle keretrendszert vagy nyelvet oktató tárgyat.


A NIK-en a programozás oktatás elég színvonalon aluli. Első két félév az elméleti oldalról algoritmus elmélet lenne, de elég vacak előadásokat tartanak így sok értelme nincs. Egy szó mint száz, nem ad piacképes tudást, de valami minimális alapnap elmegy (Szoftvermérnökként dolgozom így van rálátásom, mire van és mire nincs szükség).


Ha érettségire kell nyelv akkor a leggyorsabban és legkönnyebben megtanulható az a Python, bár néha elég idegesítő tud lenni. A C# sem egy nagy eresztés, csak kicsit több sor kód, meg az iskolai számítógépeknek nevezett hulladékokon a VS szeret lefagyni és összeomlani. Mint aternatíva ott a VS Code, de abban én személy szerint sosem szerettem C#-ot írní, de pl Pythonra kiváló.

2023. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!