Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatika Bsc, tapaszt...

Mérnökinformatika Bsc, tapasztalatok (pozitív, negatív)? (OE-NIK, PPKE-ITK, PTE-MIK, SZTE-TTIK)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :D


A fentebb említett egyetemekről szeretné érdeklődni. Amilyen szempontokra kíváncsi lennék: oktatók segítőkészsége, színvonal, diákélet, közösség, koli lehetőség (+ ha még van valami, amiről tudnál még mesélni). Tudom, hogy hasonló kérdéseket már feltettek mások is, azokat meg is néztem, azonban örülnék újabb-frissebb hozzászólásoknak is, akár azoktól is, akiknek több egyetemről is származik némi tapasztalata. Mindenféle negatív és pozitív vélemény jöhet az adott egyetem/ekről.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 13. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

OE-NIK


Én alapvetően elégedett vagyok vele. Van életem a szak mellett, de szerencsére épp annyi, amennyitől nem érzem ócskának és felületesnek az oktatást. Én már dolgoztam a szakmában és ténylegesen használtam azt a tudást, amit az egyetemen tanultam, ami szerintem egy nagyon fontos dolog. A te szempontjaidat figyelembevéve:


Oktatók segítőkészsége: nem találkoztam még egy arrogáns gyökérrel sem, de lehet, hogy szerencsés vagyok. Alapvetően kedvesek és segítőkészek, ráadásul én úgy gondolom, hogy az online oktatás is többnyire értelmesen valósult meg. Kevés oktatóra van panaszom, inkább a Kandós tanárok beleszarása bosszantott csak.


Színvonal: szerintem aki itt végez, annak nem kell rejtegetnie a diplomát. A képzés nehéz, sokat kell tanulni, de korrekt. Mint mondtam, nekem volt időm mellette olyasmivel is foglalkozni, ami nem volt tantárgyi követelmény, ami szerintem egy jó pont, ugyanakkor megkaptam a szükséges alapokat azokról a területekről is, amivel valószínűleg nem fogok foglalkozni később. Számomra a matekot kifejezetten értelmesen tanították és a programozást is, a műszakibb tárgyaknál volt kicsit kusza az egész eddig.


Diákélet: nehéz megítélni úgy, hogy egy évig nem is találkoztunk. Normális esetben azért szoktak lenni programok, az emberek pedig sokfélék.


Közösség: a mi évfolyamunk nagyon összetartó, de ez évfolyamonként eltér. Ha kezdeményeztek egymás között ilyesmit, nagyon jó kis közösséget tudtok építeni. Ami nekem még pozitív volt, hogy a felsőbb évesek nem erőszakolták magukat ránk, mikor mi kezdtünk, hanem kicsit kötetlenebben, a magunk köreiben szervezkedhettünk.


Koli: passz, nem vagyok kolis, sosem voltam. De volt órám a koliban és szép, felújított helynek tűnik, rövidke sétára a kartól


A közlekedés nagyon jó

Italt nem adnak ki a kerületben 10 után, nekem ez trauma volt eleinte xddd

Szerintem jók az egyéb lehetőségek is a karon, ha mentorkodni, kutatni, demonstrátorkodni stb akarsz

Fiatalos az oktatói gárda

2021. szept. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)


Most már inkább csak két egyetem érdekel a felsoroltak közül (közben utánanéztem a többinek is még jobban), az OE-NIK és a PPKE-ITK.

2021. szept. 15. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Itk-ról nem sokat tudok, egy barátnőm járt a Pázmányra, sokat panaszkodott a széttagoltságra és emiatt a kicsit visszafogottabb társasági életre. De ennek már 5 éve.
2021. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ppke itk-ra járok, igaz, hogy bionikára, de a két szak nálunk nagyon egybefolyik, így tudok mesélni róla.

Közösségi élet + diákélet: A kettő itt kicsit összefolyik. A közösségi élet alapja egy Animátor Közösség nevű csoport, akik sokat segítenek az újonnan jött gólyáknak a beilleszkedésben. Ez azt jelenti, hogy rengeteg programot szerveznek, ezeknek a szervezésében/lebonyolításában viszont a felsőbb évesek vesznek részt. Ezenkívül vannak olyan rendezvények is természetesen, amik mindenkinek szólnak, úgyhogy nem kell aggódni akkor sem, ha nem szeretnél segítő lenni. Emellett mivel maga a kar viszonylag kis létszámú, ezért az évfolyamod fixen névről fogod ismerni, ha animátor vagy, akkor pedig kb az összes hallgatóval így leszel. (Ezért ha bármi tanulmányi segítség kell, azonnal meg fogod tudni kapni, mert csak oda kell menj valakihez...)

Oktatók segítőkészsége: Ezzel nekem eddig problémám nem volt. Nem mondom azt, hogy minden tanár és a tárgya csodás, könnyen teljesíthető és korrekt, mert van néhány, ahol sokat kell tanulni az ötösért, de ez minden egyetemen ott van.

Színvonal: Ahogy én tudom, egészen magasan vagyunk a mérnökinfós egyetemek között színvonal tekintetében. Végzést és későbbi munkavállalást nézve is hasznos tudást kapsz, mivel a 2. év elején specializációt választva azt tanulhatod még mélyebben, ami téged érdekel.

Koli: Katolikus egyetem lévén leginkább katolikus fenntartású kolikkal állunk kapcsolatban. (Saját koli még nincs megépítve, de már folyamatban van a kialakítása, több hallgatói igényfelmérés is ment már ki ezzel kapcsolatban.)

Amit még hozzátennék, hogy a mérnökinfósok nagy része a matekon szokott elúszni. Bár nyilván infóval foglalkozó egyetem, igenis komolyan van véve a mérnöki rész is, úgyhogy ha jössz, számíts matekra és fizikára is. (Megtanítják, de ha matek emelttel vagy jó alapokkal jössz, sokkal könnyebb lesz az első 2 félév.)

2021. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!