Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most elkezdenék tanulni az...

Ha most elkezdenék tanulni az emelt szintű biológia-, és kémiaérettségire, jövő ősszel le tudnék belőlük érettségizni, ha se faktra, se tanárhoz nem járok, de nagyon jó könyvekből tanulok?

Figyelt kérdés

11-es vagyok, és gondoltam, leérettségiznék ezekből jövő ősszel, mert a többi érettségi elég húzós lesz így is... :S


Szerintetek lehetséges lenne leérettségizni 5-ösre mindkettőből?

(Fakt nem indult a sulimban egyik tárgyból sem.)


Köszi a válaszokat! :)


2010. okt. 3. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A biológiára igen, bár suli mellett elszántságra lesz szükséged, és nagyon figyelj oda az apró részletekre is a könyvben, mert könnyen át lehet siklani dolgok felett, amik dolgozatnál kiderülnének, de esetedben nem! A mozaikos emelt biosz könyv jó, de vannak benne hibák azért, meg nem is fedi teljesen az anyagot (mindig nézd meg a követelményrendszert, hogy mi kell pontosan). Ha kérdéseid vannak, esetleg középbioszon nyaggathatod a tanárt, biztos örül, ha valaki érdeklődő. A kémia már neccesebb, ott érteni kell a számolásokat... És nem kell ám annyira félni a többi érettségitől, persze tudom, ezt ekkor még én se hittem el, de ha mindig tanulsz óráról órára, akkor alig kell külön készülnöd rájuk. Szerintem jobban jársz amúgy, ha a nyelvet teszed le előrehozottan, azt tényleg nem nagy cucc, és azon se kell már aggódni.
2010. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen, úgy tervezem, hogy angolból leérettségiznék most év végén, és kémiából és bioszból jövő év elején.


köszi a választ! :)

2010. okt. 4. 13:04
 3/3 anonim ***** válasza:
nem szokták javasolni kémiából az emeltet, iszonyúan szivatós, iszonyúan nehéz, bioszból, ha teszel emeltet oda is szerencse kell pl. szóbelinél, hogy jó tételt húzz, a javítókulcs alapján még, ha jót is mondasz, nem fogadhatják el mindig, mert nem az van megadva helyesnek...én se javaslom a kémia emeltet, a közép is eléggé nehéz. Hova akarnál továbbmenni? Orvosi? Akárhova is, ha csak egyikből teszel emeltet az is bőven elég, meg aztán nem is biztos, hogy viheted a pluszpontokat mindkettőhöz és akkor felesleges is, főleg ha nyelvvizsgád is van. Te tudod, de valószínű, hogy kémián annyit vesztesz, hogy hiába van meg a 30%, nem lesz végül összesítettben több pontod, mintha közepet tennél. Kérdezősködj kémiatanárodnál, szerintem ő sem fogja javasolni.
2010. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!