Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem vagy Óbudai...

Miskolci Egyetem vagy Óbudai Egyetem villamosmérnök/gépészmérnök képzés?

Figyelt kérdés

Levelezőn végezném el vidékről, főállású mellett. Jelenleg logisztika, készletgazdálkodás területén dolgozom, de szakmát váltanék. Azt tudom, hogy munka mellett nem lesz egy sétagalopp.

Óbuda 250km a lakóhelyemtől, Miskolc "csak" 130 :)

Itt helyben sajnos csak gépészmérnök és műszaki menedzser képzés indul levelező tanrendben. Szerintetek megéri elmenni messzebbre a villamosmérnökiért, vagy annyival nem jobb, mint a gépész?


26/f



2023. jan. 26. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb annyival és xopsz is érte annyival többet. Belegondoltál mennyit kell utazni egyébként egy vizsgaidőszakban? Plusz ha nem sikerül a vizsga akkor megint. Én kényelmi okok miatt és anyagi okok miatt se mennék 200 km-t egyetemre
2023. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én oe-s vagyok és nagyon szeretem, ettől függetlenül azt mondanám, hogy nem ezen múlik. Válaszd azt, ami közelebb van, ahol jobban tetszenek a szakirányok, amelyik szimpatikusabb. Nekem ez a harmadik egyetemi intézmény, ahova járok (szerencsére a másik kettőt is diplomával zártam), nem ugyanaz a szak ugyan, de nem érzek olyan hatalmas nívóbeli különbséget az egyetemek között, hogy akármilyen áldozatot kelljen hozni értük.

Válaszd azt, ami közel van, én is azért vagyok oe-s, mert 5 perc sétára vagyok a főépülettől. :) Ezt meg is szoktam mondani interjún, mikor megkérdezik, hogy miért nem maradtam azon az egyetemen mérnökinfón, ahol a korábbi végzettségem szereztem. Nem voltam még emiatt hátrányban.

2023. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gépészmérnök indul itt helyben, egy 20 perces kocsikázásra tőlem, a valódi kérdés nem is inkább Óbuda vagy Miskolc, hanem villamosmérnök távol vagy gépész helyben..

Köszi azért.

2023. jan. 27. 08:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldönteni ér e annyit a plusz utazás, ami a vizsgaidőszakban elég nagy szívás, plusz melyik érdekelne jobban, mert nagyon más a két szak, nézz meg tantervet mindkét szakon, milyen tárgyak vannak aztán amelyik jobban tetszik azt válaszd
2023. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Akkor oldd meg
2023. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fárasztó messzire járni, bonyolult, idő- és pénzfaló. A diplomán az intézmény neve meg többnyire irreleváncsos. Normális emberek csak azért kérdik meg, hol végeztél, hogy hátha van rögtön beszédtéma, mindkettő által ismert tanárok, tárgyak, épületek emlegetése. Az is igaz, az emberek 80 %-a nem ebbe a normális kategóriába tartozik. :D


Ha ennyire tökmindegy, hogy kéttámaszú tartókat vagy aszinkron gép kördiagramját fogják inkább tanítani neked, akkor meg arról nincs is értelme beszélni, hogy a tanított anyagban is lehetnek jelentős különbségek, mármint akár villamos-, akár gépészmérnökségen belül.


Nekem szerencsém volt, szüleimnél laktam és annyit kibírtunk anyagilag, amennyi a vonat meg az ilyen-olyan szállás volt, aztán két év után én nem bírtam már az igénybevételt, és kerestem állást meg munkásszállást az egyetem székhelyén. :D Persze, sok, nálam szívósabb ember létezik.


(egyszer jelentkeztem egy délutáni vizsgaidőpontra, 16:00 volt, hogy ne kelljen szállást fizetnem, de a déli vonattal már nem értem volna el, hát reggel 9-től b*tam el az időt a fővárosban, négyre már nem is érdekelt semmi :D a vizsga után már nem volt vonat, csak késő este, 11 körül, úgy, hogy fél kettőkor megállt, befejezvén a rárótt feladatot, és ott álltam egy fagyos váróteremben négyig, amikor is jött a következő, amelyik fél nyolcra hazavitt :D )

2023. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!