Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen mérnöknek érdemes...

Milyen mérnöknek érdemes tanulni? Kik a jövő mérnökei?

Figyelt kérdés

Vegyészmérnök alapképzésen vagyok, nagyon tetszik és jó is vagyok belőle, viszont itt vidéken nagyon kevés az igazán jó lehetőség, csak a helyi cégekbe akarnak minket benyomni (régiek, kevés a fizetés, kevés a jó hely). Ráadásul nekem a mérnöki része sokkal jobban tetszik: a folyamatirányítás, a géptan, a fizika; sokkal jobban, mint a kémia (főleg ezután a szerves kémia oktatás után, fuu, van amit megutáltatnak az emberrel).

Voltam állásbörzén, majdnem minden céget megkérdeztem, hogy milyen mérnököt keresnek, és mindenki a gépész- és villamosmérnököket mondta. Vegyészmérnök csak a Teva, Mol, Borsoschembe kell. Viszont a villamos-és gépészmérnök oda is mehet, meg kb akárhova máshova is. Sokkal több a lehetőség, és nem lenne muszáj költözni, ha mondjuk valaki nem akar TEVA-s lenni. Olyan menő cégek is vannak, mindig új eszközet fejlesztenek ki, meg az emberek is elégedettek voltak vele, hogy igen, szeretnek ott lenni, ott dolgozni.

Vegyészmérnök alap után lehet gépészmérnök mestert csinálni. Viszont láttam az itteni egyetem (DE) tantervében, hogy a gépészmérnök msc-n csak kétféle specializáció közül lehet választani: műanyagfröccsöntő és termeléstámogató. Ez utóbbi van levelező képzésen is. Én csak azt nem értem, miért van műanyag fröccsöntő? Már rég nem a műanyag a jövő. Mármint voltam már Ausztriában, tehát elég csak eggyel arrébb menni, és ott nagyon vigyáznak a környezetre, megújuló energiaforrások, stb, a vásárban se műanyah poharat adnak, hanem rendes porcelánt, nincs is atomerőművük. Kicsit le van maradva Magyarország, de e felé kell haladni úgyis, a környezetvédelem felé, még ha lassabban is jön el ez a jövő. A lényeg, hogy nem akarok valami műanyagosat tanulni. Ez a termeléstámogató mennyire jó szakirány?

Gondolkodom még abban, hogy esetleg villamosmérnökire is mehetnék. Nemrég mutatkoztak be a TTK különböző karai, hogy hol milyen kutatások folynak, és eskü a fizika intézet volt a legizgalmasabb! Az állásbörzén is az egyik villamosmérnöki cég (National Instruments) pl. ülepedési sebesség-vizsgáló gépet csinál, de amúgy is az automatizálásé a jövő.

A mechatronikai mérnökről és a műszaki menedzserről megoszlanak a vélemények. Előbbiről azt mondják, hogy mindenhez ért, de csak egy kicsit; utóbbiról meg vagy bejön, vagy nem. Csak azért meg nem akarok műszaki menedzsernek menni, mert az könnyebb lenne. Én amúgy is olyan vagyok, hogyha meghallom valamiről, hogy nem lenne könnyű megcsinálni, vagy igen, ez valóban nehéz, akkor felpörgök, és már csak azért is akarom :D Kihívás.

Szerintetek mit csináljak? Igazából még az elején nagyon Miskolc-párti voltam, mert ott elvileg nagyon jó a gépészmérnöki, viszont az összes többi szempont meg Debrecen felé hajlik: a biztos koli, a jobb cégek, szebb város, a barátok, a család.



2019. nov. 25. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Gépész szerintem. Azzal a legnagyobb az átfedése a vegyészmérnöki képzésnek (nyilván a biomérnök, kémia szak, élelmiszermérnök és hasonlük után). A szakirány szerintem mindegy.
2019. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az igaz. A villamos már tényleg sokkal másabb.
2019. nov. 25. 11:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, ki töröltette, tőlem ment a zöld kéz! Szerintem hasznos választ adtál, köszönöm :)
2019. nov. 25. 11:25
 4/9 anonim válasza:
58%
Én azért ennyire nem írnám le a műanyag szakirányt. Attól mert a szívószálakat meg az egyszerhasználatos dolgokat betiltják, attól még a műanyag gyártás továbbra is évről-évre nő. Foglalkozhatsz lebomló biopolimerekkel is, vagy a műanyagok újrahasznosításával. Szerintem önmagában nem a műanyag a rossz, hanem a túlfogyasztás és a szemét eldobálása.
2019. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy fogalmazok, hogy a mostani szakomon sem érdekel a műanyaggyártás.
2019. nov. 25. 13:05
 6/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
21%
Gépészre menj, a villamos az nagyon más, rengeteg alap dolgot kellene bepótolnod. Szakirányokat sajnos nem ismerem, de a gyártástechnológia / ~támogató jobbnak tűnik, mint a fröcsis.
2019. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha a Laplace/Z-trafót vágod, illetve tudsz C-nyelven programozni, és nem leszel rosszul egy kapcsolási rajz láttán, akkor villamosmérnökire is mehetsz. Nem behozhatatlan, sok mindent tanulunk, aminek a legtöbben nem vesszük hasznát. A legtöbb szabvány, nyelv meg protokoll bepótolható.

Pl nálunk irányítástechnika az PLC programozás LAD és ST nyelveken, illetve szenzorok alapjai, akik ágazaton vannak azoknak meg szabályozótervezés is van. De ezek alapjai szerintem behozhatók vegyészmérnökként is. Na, nem egyik napról a másikra, de az egyetem erre tanít, hogy tanulj meg tanulni.

2019. nov. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
De amúgy még gépész diploma se kell, Vágó István is a vegyészmérnökként megszerzett gépészeti tudásából kapja a jövedelmének egy részét.
2019. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Logisztikai mérnökről nem írtál, pedig gépész és villamos után a legjobb választás elhelyezkedés szempontjából.
2020. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!