Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elrontott érettségit lehetsége...

Elrontott érettségit lehetséges helyrehozni?

Figyelt kérdés
Majdnem tíz éve érettségiztem, amit nagyon elrontottam. Érettebb fejjel szeretnék továbbtanulni felsőoktatásban. Ebben a helyzetben bármelyik intézményben tehetek érettségi vizsgát? Mi ennek a pontos menete? Már csak tanúsítványt kapnék, ez nagy hátrány lenne?

2023. jan. 27. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kormányhivatalon keresztül kell jelentkezni, ahova beosztanak, oda kell menni vizsgázni. Nyilván győriként nem Debrecenbe.

Emelt szintű érettségi 58.000 ft/tárgy, közép olyan 35-40 körül, ezt nem tudom pontosan.

Hátrány nem ér.

2023. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hittem az érettségi tanúsítvány kevesebb pontot ér felvételinél.
2023. jan. 27. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi vizsgára Február 15-ig lehet jelentkezni a kormányhivataloknál, ügyfélkapun keresztül vagy személyesen.Az oktatás.hu honlapon fennt vannak az érettségi tárgyak és követelmények közép és emelt szinten. A vizsga díja tárgyanként közép szinten 35.000 Ft ,emelt szinten 58.000 Ft. A vizsgadíjakat a feb.15-ig kell befizetni. Ettől függetlenül lehet a felvi. hu honlapon a felsőoktatásba jelentkezni szintén február 15-ig.
2023. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogy, ugyanolyan értékkel bír. Én is felnőtt fejjel csináltam javítót, és emeltet is továbbtanulás miatt
2023. jan. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Lehet jelentkezni általad választott iskolába is, annak az a feltétele, hogy megkeresed az ottani felelőst és neki engedélyeznie kell, hogy ott vizsgázhass. Előfordulhat, hogy a vizsgáztató tanár(ok) még segít is neked felkészülni. (Ez csak középre igaz, emeltre valóban csak a kormányhivatalban jelentkezhetsz, és beosztanak valahova)

Amúgy a többi amit írtak jó, az árak kb így mozognak és február 15. a határidő

2023. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!