Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reaktív kutyát sikreült...

Reaktív kutyát sikreült helyrehoznotok? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van nekem egy 3,5 éves kutyám, 7 hónapos korában került hozzám. Sajnos reaktív más kutyákra, sötétben néha emberekre is. Szerencsére nem szalad el mellőlem már, csak ugat és morog mikor meglátunk egy másik kutyát. Látszi rajta hogy tiszta ideg, stressz, teljesen felhúzza magát.

Ilyen volt az első pillanattól kezdve már köylökként is mikor hozzám került. Azóta rengeteget fejlődött. Jártunk egy csomó tanfolyamra, dolgoztunk több trénerrel, most már tényelg elég jól kezelhető nála a dolog. Viszont egy ponton megrekedtünk. És öszntén szólva már elég fárasztó, hogy állandóan készenléti állpaotban kell lennem...

Van itt olyan akinek rekítv volt a kutyja, de sikerült ezt maradéktaéanul kezelni? Ha igen, hogyan?

Ja, és mielőtt azzal jönnétek hogy biztos mert nem tekint főnöknek a kutya, ez nem igaz. :) Nagyon-nagyon jól viselkedik, tökéletes a behívás, játékból is kihívom bármikor, ha megkérem hogy mellettem jöjjön, akkor mellettem jön, csüng minden szavamon. Nagyon fegyelmezett kutya, tényleg marha jól viselkedik. Ha nem lenne reaktív, ő lenne a tökéletes kutya, de ténlyeg. :)



2023. jan. 23. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Volt reaktív kutya gazdi jelen. 95%-ban már nem reagál, az a kevés 5% általában behívhatatlan póráz nélkül kutyák miatt történik vagy mert hátulról flexiről ráengedik a másik kutyát... idegen emberekre, gyerekekre már teljesen semleges, pedig az elején ördögűző műsort tolt, ha ránéztek. Kutyákra csak akkor ugrik, ahogy fentebb írtam. Normálisan sétáló kutyák hidegen hagyják. Én pozitív megerősítést használtam. Mindig jutalmaztam miközben elhaladtunk mások mellett és a kajára figyelt vagy csak nézte őket, de nem reagált. Aztán megtanítottam neki jutifalattal a "Figyelj!" parancsot, ilyenkor rám kell néznie. Ez sokat segített. Mindig a kutya és a "trigger" között kell lenned és láb mellett tartanod addig. Nem előzhet, nem maradhat le, láb mellett legyen. A teret mindig fokozatosan csökkentsd, messziről kezd el gyakorolni, végül egyre közelebb haladjatok el mellettük. Tanítottam neki a "Tovább!" parancsot is, jelezve hogy nem szabad megállnia, szépen haladjon tovább.
2023. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem sikerult. 2 trenernel is jartunk, rengeteg penzt naluk hagytunk es kutyasulis tanfolyamot is csinaltunk szenvedve, de nem sok eredmeny lett. Ruhelli a kutyakat es sotetben az utcan az embereket, ugat, ha kell, ha nem.


Nalunk valoszinuleg ez idegrendszeri gond is, szaporitos tacskom van, de en ot orokbefogadtam. Almomban se gondoltam volna ilyen problemara, erre nem keszultem fel.

De en elengedtem mar a temat. Setalunk es elviselem a helyzetet, mast nem tudok tenni. Ilyenkor mar kikapcsolok, csak teszem a dolgom, mint egy robot, mar nem visel meg egyaltalan, teljesen leszarom a szitut. Es a beszologatokat is,mert neha idegenek is meg akarjak mondani a tutit 😅


Sajnos a varos kozepen lakunk, igy kihalt helyre hetkoznap nem tudom vinni setalni, idoben mar nem fer bele hogy kocsiba uljunk es menjunk, de hetvegente megyunk kirandulni, amikor nincs nagyon hideg vagy eso es azt nagyon elvezi,latszik rajta.


Amugy nagyon szuper kutya, ha bent van a lakasban. Imadja az embereket, gyerekeket (bent), de ha ki kell menni vele az utcara, kesz, ennyi volt, elvesztettuk. Napi negyszer setalunk vele, mert benti, szoval meg csak az se, hogy ne vinnem ki eleget...hat mindegy.

2023. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Az elsőhöz hasonlóan kezelem én is, és rengeteget változott. Nem tudom, lesz-e valaha 100%, mert azok a gazdik, akik nem nevelik / nem tudják kezelni a kutyáikat, és így sétálnak, megnehezítik időnként a dolgot, illetve a kutyákat direkt heccelő más emberek is, de amennyit javult, azzal már együtt lehet élni normális járókelők mellett, és kezelhető a helyzet a hülyékkel is (azt meg nem veszem magamra, hogy neveljem a kutyát, amikor más a pofátlan, és az enyém, aki valaha az utcán élt, erre reagál).

Egyébként érhette rossz tapasztalat a kutyádat, ami kiválthatta ezt a reaktivitást? Akár nálatok a környéken, akár mielőtt hozzád került. Mert ha visszakövethető, könnyebb célzottan erre tréningezni.

2023. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
#1 válaszoló vagyok. Nekem menhelyi tacskó keverékem van. Azzal egyetértek, hogy egy reaktív kutya sosem lesz 100%-os. Sosem lesz olyan, mint egy nem reaktív. Viszont élhető szintre le lehet "tekerni" a reaktivitást általában. Kivéve pl egészségügyi probléma (gyenge idegrendszer, beltenyésztettség stb) esetén, amivel sajnos valóban nem tudsz mit kezdeni, maximum gyógyszerezni, ha van rá egyáltalán. Természetesen a reaktivitás mértéke sem azonos mindegyik kutyánál és emiatt valamelyikkel többet kell dolgozni, foglalkozni, mint a másikkal, hogy ugyanarra a szintre eljussanak. A legrosszabb eset, amikor a kutya a trigger láttán elveszti teljesen a fejét és saját gazdája ellen fordul, őt is megharapja, ha az útjába kerül. Ez a legsúlyosabb eset, ilyen esetben mindig indokolt a szájkosár. Aztán van, amelyiknek csak a szája nagy és maximum a pórázon befeszülve ugat mindenre is, de nincs mögötte valós támadási szándék. Ez a "leglightosabb" reaktivitás. Enyém valahol a 2 között helyezkedett el, mert ugyan ugatott és morgott mérgesen, de ellenem sosem fordult közben és mást sem harapott meg, csak blöffölt. Persze ha belemásztak volna az arcába akkor nem állítom, hogy nem vitt volna be egy figyelmeztető odakapást, de az már provokáció a másik fél részéről is. Alap ugye, hogy ismeretlen kutyához kérdés nélkül nem nyúlunk. Ellenem viszont soha egy rossz mozdulata nem volt, szóval őt olyan közepesen reaktívnak mondanám.
2023. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nálam nem érte rossz tapasztalat, de ilyen volt már mikor elhoztam a fajtamentéstől. Még rám is reaktívan reagált elsőre :D Amúgy tudtommal ő is szapis, de már 10 hetesen a fajtamentőkhöz került.


Pozitív megerősítéssel nyomjuk mi is, már 2,5 éve... De már amnyira unom hogy folyton ezzel kell foglalkozni, olyan jó lenne csak úgy sétálni békében... Rengetet fejlődött egyébként, de egy ponton nem tudunk tovább lépni.


Amúgy az őt pont nem zavarja ha ránk rongyol egy kutya, az még tetszik is neki, szóval engem mások neveletlen ebei nem zavarnak. Sőt, amikor mondjuk sétálunk a kutyákkal teli parkban, akkor sincs gond most már. Akkor van már csak gond, mikor ballagunk az üres utcán, és hirtelen felbukkan egy kutya, akár tök messzi. Teljesen eldobja az agyát ilyenkor. Aztán ha már összeszagoltak, akkor onnantól minden oké.

2023. jan. 23. 14:59
 6/22 A kérdező kommentje:
Neki amúgy csak a szája nagy, de ez is épp elég rossz. A legtöbb kutya persze felismeri, hogy veszélytelen, de ha olyan ebbel találkozunk aki szintén valami kommunikációs problémával küzd, az nem biztos hogy ezt jó néven veszi és ebből lehet gond. Na ezért kell állandóan résen lennem... Mert ha én veszem észre előbb a mások kutyát, akkor simán kezelem a szitut, de ha nem....
2023. jan. 23. 15:03
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Már depricated a reactive list, cseréld le dynamic datára a listákat.
2023. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

Én nem hiszek a tiszta pozitív megerősítésben, próbálom úgy szervezni a dolgokat, hogy a kutya ne hibázhasson és akkor nagyon dicsérem, de ha olyan van, akkor rászólok és amint hozza az elvárt viselkedést nagyon-nagyon megdicsérem. Mikor elkezdünk dolgozni egy problémán, akkor nyilván lassan feszegetem a határokat, hogy tudjam, melyik szinten érdemes gyakorolni.


Az én kutyám már csak néha próbálkozik és rászólásra abbahagyja.


Nálatok talán működhet, hogy felépítesz egy erős kaja-motivációt és mikor kezd őrjöngeni, feladatba rakod. A többi tippem, mind averzív, de szerintem, ha a jó viselkedésre rádicsérsz, nem fog sérülni a kutya: megbököd az oldalát, kizökkented haltiban viszed, két kézzel megfogod a nyakörvét, magad felé fordítod a fejét és mondod neki, hogy "befejezted? nem szabad", megrántod a pórázt, szimplán rászólsz fenyegetőbb hangnemben.

2023. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, az enyémnél a legutolsó részben leírtak csak rontottak a helyzeten. Pozitív megerősítéssel viszont nagyon sokat fejlődött, sokan meg is kérdezték, hogy kutyasuliba/trénerhez jártunk? mert sokat változott a kutya

Idős néni a környéken pont ezt a pórázrántás nem szabad kombót tolja a reaktív kutyájával évek óta zéró eredménnyel.

2023. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Jó trénerhez fordultunk.
2023. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!