Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon a középszintű...

Magyarországon a középszintű közoktatást miért nem racionalizálják kicsit?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, túl van misztifikálva.

A gimnáziumoknál bőven elég lenne 3 év.3 év alatt fellehet készülni az érettségire (akár emeltekre is), ha rendesen, célirányosan csinálják.


Teljesen felesleges 4 évig a padokat koptatni.Ugyanis, hadd menjen a diák minél hamarabb egyetemre.

Az a plusz 1 év gimnázium az egyetemi évekből vesz el.


Ráadásul, a műszaki,gazdasági szakokon úgyis csúsznak a hallgatók, átlagosan 2 félévet.


2023. jan. 28. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha rendesen, célirányosan csinálják..."


Nem csinálják, sem ezen a szinten, sem később. Az egyetemek is tele vannak töltelékkel.

2023. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
"Ugyanis, hadd menjen a diák minél hamarabb egyetemre." Ezzel én speciel nagyon nem értek egyet. Nem véletlenül "érett"ségi az érettségi. Gyerekekről van szó, itt 1 év is hatalmas fejlődésbeli különbséget jelent. Sokaknak még 18-19 évesen se nőtt be a feje lágya... A Te javaslatod pedig az, hogy a 13 éves nyolcadikos kisdiák hozzon végleges döntést hogy milyen gimnáziumba fog menni 3 évig intenzíven tanulni az érettségikre, azért hogy 17 évesen kezdje el az egyetemet. Azon kívül, hogy egy évvel korábban kezdjük el stresszelni őket, mi változik? Mi előnye van? Mert azt garantálom, hogy kevesebb csúszás nem lesz, sőt.
2023. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Eleve túl korán kezdik mostmár az iskolát. Nem véletlenül volt eddig 7 év a korhatár. Az hogy levitték 6-ra, súlyog baki. A gyerek olyankor még nem elég érett az ottani tananyaghoz. S errefel te még egy évet le akarsz rövidíteni?
2023. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A gimnáziumoknál bőven elég lenne 3 év.3 év alatt fellehet készülni az érettségire (akár emeltekre is), ha rendesen, célirányosan csinálják."


A gimnázium nem egy "érettségire felkészítő intenzív tanfolyam". Igen, az érettségire fel lehet készülni 3 év alatt is. De a gimnáziumoknak nem (csak) az a deklarált célja, hogy felkészítsenek az érettségire, hanem a felsőoktatásra, és valamilyen szinten talán az "életre" is. Hogy ez a gyakorlatban mennyire sikerül, abba most inkább ne menjünk bele.

Én sem vagyok túlzottan jó véleménnyel a gimnáziumi tanrendről, de azért egy csomó olyan hasznos dolgot is tanultam a sok töltelék mellett, ami nem az érettségire kellett. Két idegen nyelvet tanultam, de csak egyből érettségiztem. Több olyan tárgyat tanultam emelt szinten magasabb óraszámban, amiből végül csak középszinten értettségiztem, de az egyetemen mégis tudtam hasznosítani. Tanultam informatikát, pedig abból nem érettségiztem. Ott volt a heti 5 kötelező testnevlés óra, ami nyilván közel nem olyan hatékony mint egy rendes edzésprogram, de egy egyébként soha nem sportoló fiatalnak ez is sokkal több, mint ha helyette otthon gépezne.

Ha te "3 év alatt fellehet készülni az érettségire (akár emeltekre is), ha rendesen, célirányosan csinálják" elv alapján szervezed meg a gimnáziumot, akkor ezek jelentős része (sok valóban hasznontalan töltelék tárgyal együtt) kimaradt volna.

2023. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!