Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a középszintű...

Magyarországon a középszintű oktatást miért nem racionalizálják?

Figyelt kérdés

[link]


Lebukott egy intézmény,hogy pénzért árulja a helyeket.Biztos vagyok benne,hogy nem egy egyedi esetről van szó és máshol is előfordul, csak még nem buktak le vele.


Eleve ez az elitgimnázium, nem elitgimnázium hülyeség.

Ennek a 30-as években meg a szociban volt jelentősége, ahol érettségivel szellemi munkát végezhettek az emberek.Manapság csak annyi,hogy beugró az egyetemre.


Éppen ezért kellene 3 évre lecsökkenteni a gimnáziumi éveket.3 év alatt bőven letehető egy érettségi.Aztán 17 évesen mehet egyetemre a diák.Ha nehéz szakra megy, úgyis csúszik kb 2 félévet.


A sok gimnáziumi év az egyetemi időből vesz el.Semmi szükség 4 éves gimnáziumi tanulásra.


2023. jan. 27. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
"A Metropol információi szerint" eddig olvastam. Nem bukott le senki semmivel. A NER propagandistái meggyanúsítottak valakit valamivel, ennyi történt. Majd jön az ezredik helyreigazítási per.
2023. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyesebb megfogalmazás: feltehetően ismét megrágalmaztak eg gimnáziumot.

De nem biztos, hogy ez számodra elfogadható. Megértem. Számomra se a tiéd.

2023. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg semmi szükség a középiskolákra. 4 év alatt megtanul a gyerek írni, olvasni, számolni, 2 év szakmai képzés, és 12 évesen lehet menni a fideszesek földjeire, gyáraiba dolgozni
2023. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

miért pont 3 kérdező? ez a szám tetszik neked? lehetne 2 de akár 7 is

állj ki vele az ENSZ elé, ők biztosan örülnek majd az ötletednek

2023. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Eleve ez az elitgimnázium, nem elitgimnázium hülyeség."


Van, vagy legalábbis lenne. A magyar közoktatás legnagyobb hibája, hogy a fókusza a tehetséggondozás helyett a diákok felzárkóztatása (ezzel együtt a tehetségesebb szorgalamasabb diákok visszahúzása az átlaghoz). Elit/presztíts iskolában magasabb az átlag szintje, amiből hosszú távon nagy előnyt tud kovácsolna, aki ott végez. Illetve ilyen helyen esélyesebb, hogy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra is.


"Manapság csak annyi,hogy beugró az egyetemre."


Például ez az egyik rövidtávú előny. Nem mindegy, hogy a kiszemelt egyetemedre bejutsz-e vagy sem, vagy hogy államilag támogatott vagy fizetős képzésre tudsz menni.


Egy szülő alap esetben mindig a legjobbat akarja a gyerekének. Ha tudnám, hogy az enyém helyt tud állni egy elit/presztízs iskolában és megengedhetem magamnak, én is gondolkodás nélkül bevásárolnám.

2023. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!