Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Kőbányai Szent...

Milyen a Kőbányai Szent László Gimnázium informatika és matematika tagozata?

Figyelt kérdés
Oktatás színvonala érdekel, főleg idegen nyelv, matematika, programozás. Melyiket javasolnátok? Köszönöm!

2023. jan. 28. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Helló!

Én most vagyok 10.-es és matek tagozatra járok a Lászlóban, ami számomra eddig nagyon pozitív volt. Ugye a matek tagozat gyakorlatilag annyit jelent, hogy több órád van matekból, mint az átlag, ez pedig lehetőséget ad arra, hogy olyan érdekes dolgokkal is foglalkozzunk órákon, amik alapvetően nincsenek benne a tantervben vagy csak később lenne tananyag. Én nagyon imádom a tanárt, aki minket tanít, érthetően és jól magyaráz, emellett gyakran mesél különböző érdekességeket a témával kapcsolatban, vagy hogy a tanult anyag hogyan jelenik meg más területeken, pl. pszichológiában, jogon, fizikában stb. Nem ismerem az összes matektanárt, de általánosságban elmondható róluk, hogy jól tanítanak és rendesek, nem hallottam még panaszt róluk más osztályoktól.

Idegen nyelv tekintetében ugye maga a matek tagozat is egyben emelt angol, vagyis az angolt is emelt óraszámban tanuljuk, illetve a haladó csoportnak anyanyelvi tanára van, akit nagyon imádunk, hihetetlenül vicces és jófej. Második idegennyelv szempontjából szerintem a László messze maga mögött hagyja a többi iskolát mivel lehet németet (van kezd és haladó csoport is általában), franciát, spanyolt, oroszt és olaszt is tanulni, valamint van lehetőség harmadik nyelvet tanulni szakkör keretében (ezek a lengyel, japán és koreai, valamint orosz szakkör is szokott lenni). Alapvetően az a tapasztalat, hogy egy B2-es vizsgáig el lehet jutni ez alatt a három év alatt, amíg tanulod.

Az informatika szak kapcsán sajnos nincsenek tapasztalataim, viszont programozást (Phyton, html), bár csak az alapokat, de mi is tanultunk az informatika óra keretein belül.

És végül ha nem is matekra jössz, én nagyon ajánlom neked a Szent Lászlót, tényleg egy jó iskola, jófej tanárokkal és még jófejebb közösséggel. Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj nekem vagy ide, vagy privát üzenetben :))

2023. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg tavalyi, tavaly előtti ponthatárokat tudsz?

2023. febr. 5. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban ilyen 70-80 pontos felvételivel szoktak felvenni embereket ide, bár ez nyilván a tagozattól is függ. Matekon 25 pontos magyar és 45 pontos matek felvételi az alapkövetelmény jelenleg is, illetve akkor is mikor én felvételiztem. A hozott jegyek pontjait elég bonyolultan számolják, szóval ott nem tudok konkrét értéket mondani sajnos.
2023. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2023-as felvételi: 43 pontos matematika, 41 pontos magyar nyelv központi felvételi és hagyományosan számolt 47 pont a fő tantárgyakból (Lászlós pontok írásbelivel együtt matek 86,63. infó 86,43, angol 73,33, olasz 86,03 stb nem volt elég a bejutáshoz). Média szóbelin voltunk, az iskola és a segítő diákok is szimpatikusak voltak. A felolvasandó szöveget találtam nehéznek, kicsit aprók voltak a betűk is. De tetszett.
2023. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!