Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen tanár(ok)hogy taníthat...

Ilyen tanár(ok)hogy taníthat is aki biztatja a gyerekeket egymás megverésére? (link)

Figyelt kérdés

Eldurvultak már nagyon a dolgok

[link]



2023. jan. 28. 23:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Igen igen, egyet értek az utolsoval. Kompetens emberek nem maradnak ma már tanárnak.
2023. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
akkor kérdem én , ezek a inkompetens tanárok akarnak maguknak nagy fizetésemelést?
2023. jan. 29. 09:31
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem nehéz felfogni a helyzetet.


Nagyon kevés fizetést kaptak a tanárok, főleg egy diplomás munkához képest

-> ennek isszuk most a levét ami a tanár hiány

-> ha nem lesz fizetés emelés akkor vagy még több ilyen tanár lesz mint a linkelt vagy pedig egyáltalán nem is lesz oktatás max fizetős (amit az emberek nagy része nem nagyon fog tudni megfizetni)

-> itt jön a lényeg, megemeled a fizetéseket és rendezed a jövőképüket akkor lesznek akik majd el akarnak helyezkedni ezen a pályán és idővel majd lehet válogatni is, hogy be se kerüljenek olyanok mint az a tanár, vagy ha véletlen mégis bekerülne egy ilyen akkor se csináljon ilyeneket mert jobban féltené a munkáját annál

Ez az egész elkerülhető lett volna, ha nem hagyják lezülleni


Mivel azonban hagyták ezért mint felnőtt emberek vállalni kell a felelősséget és a rossz tanároknak is megemelni ideiglenesen a fizetésüket, hogy majd ki lehessen rúgni őket.


Ez olyan, hogy ha van egy kelés (tanárok alacsony fizetése) a lábadon és nem foglalkozol vele akkor egy idő után csak úgy lehet helyre hozni már, hogy levágják a lábad (meg emeled a rossz tanárok fizetését ideiglenesen amíg ki nem lehet őket rúgni)


Vagy te azt gondoltad, hogy ha egy problémát hosszú ideig hanyagolnak akkor annak majd nem lesz következménye??

Gyerekes a gondolkodásod kérdező.

2023. jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos lesznek és már most is vannak következményei , de ez nem csak pedagógus probléma , hanem rengeted ember ,szakma durván alul van fizetve és kizsákmányolva a dolgozók, így már szinte mindenhol megjelentek a kontárok, durván hígulnak fel a szakmák közben egyre nagyobb a tehetetlenség és a düh.
2023. jan. 29. 09:50
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megpróbálom elmagyarázni...


Ha nem a társadalom legalján kéne érezni magukat azoknak a tanároknak akik még értenek is hozzá, akkor talán maradnának. Én tavaly végeztem, de tudtam már egyetem alatt hogy nem leszek tanár. A gyakorlatomat szívvel-lelekkel csináltam, szerettek is a diákok. De rengeteg munka volt.

Diákkoromban más munkahelyen kb negyed annyi erőfeszítéssel jobban kerestem, nem javítottam dogakat, meg készültem órákra este tízig - de nem ks fujom a szokásos monológot hisz hallotta már mindenki, aki akarja elhiszi, aki mem az nem, de ez az oka annak hogy egyre inkább csúszik lefelé ez a szakma. Ha nincs megbecsültség nyilván nem olyan emberek fognak tanárnak menni akik általában mindent beleadnak, hanem azok akik amúgy se csinálnak semmit, beszélgetni járnak be a diákkal, meg balhezni, azoknak az a pénz még jó is. Az ilyenek jól meghúzzák magukat vidéken, aztán ott elvannak mint a befőtt.


A pályakezdő fizetéséről ne is beszéljünk, mert egyáltalán nem korrekt ennyi ev tanulás után. Mindenesetre ha jól meg lennének fizetve az alkalmas emberek, akkor idővel kiturnak az ilyeneket, nem tűrnék meg maguk mellett. De mivel az ilyen emberek elmennek magantanarnak, vagy másik egyetemre, vagy egy fullos munkát szereznek a mesterdiplomával, ahol meg vannak fizetve, nem igazán marad erre konkurencia. Így egyre csak rohadni fog a szakma, amíg nem lesz változás.


Nem akarlak elkeseríteni megjobban, de akikkel végeztem egyetemen is mind csak a léhűtő, lusta, béna maradt tanárnak, akiket kb. mindem órán néztünk hogy ezek mit akarnak. És ők most diákokat tanítanak nem is rossz iskolában, mert nincs tanár. Én már irodában dolgozom, - pedig en tényleg nagyon tanár akartam lenni, de egyszerűen ezt a megaláztatást már nem tudtam elviselni - tudok valakit aki kiment külföldre, egyik legjobb barátom mentős lett, mások, akikkel beszéltem mind mást terveznek már mas munkahelyen... Szóval ez van.


Le lehet állni a frocsogessel, mert látjátok, összeomlott már ez a rendszer, az emberek meg most kezdik észrevenni. De szerintem ez az incidens amit küldtél is csak a kezdet. Amikor majd tényleg nem tudja hova tenni a szülő a gyerekét, meg már odajutunk mint a fogászatnál, hogy állami helyre mar konkrétan nem merek elmenni, csak magánorvoshoz, na akkor kíváncsi leszek mi lesz.


Remélem sikerült megérteni a problémát

2023. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
értem én problémát, csak a megoldást nem látom, mert kizárólag pénzzel nem lesz látványos eredmény.
2023. jan. 29. 10:38
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem is csak a pénzért tüntetnek.


Egyébként a pénz is sokat segítene. A több fizetéssel nő ne a tanárnak tanulni akarók száma, ezáltal nőne többek között a tanári szakokra a ponthatár is és szépen növekedne a megbecsülés is.


Nem lennének olyan szövegek például, (van amikor igaz de van amikor pont ellenkezőleg) hogy máshova nem jutott be ezért elment tanárnak.


Persze ez az egész időbe kerül most már és ez csak egy példa volt, lehetne még rengeteget hozni.

2023. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
Illúzió lenne azt gondolni, hogy egy rendszert, amit évtizedek óta hagytak lerohadni, belátható időn belül újra talpra lehet állítani. Még azonnali és hatékony lépések esetén is beletelne 1-2 generációba, amíg az oktatás érezhetően javulna, aztán további 1-2 generációba, amíg mindez a társadalom állapotán is észrevehető lenne. Ha viszont nem történik semmi, végleg lehúzhatjuk a rolót.
2023. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

1.Igen borzasztó ez,ilyennek nem szabadna megtörténnie.


2.Attól,hogy van egy h*lye,ne általánosítsunk

(Völner Pál korrupt,Kaleta Gábor pedofil,Szájer Józsi b*zi drogos)

Attól hogy ők azok,még nem lesz minden fideszes politikus korrupt,pedofil,b*zi drogos


3.Tornatanár volt,a tornatanárt tanárnak szólítani...

Olyan mint a fogorvost, orvosnak nevezni.

2023. jan. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%
#19 Informatikát is tanított. Amúgy ez a rendszerszintű probléma, nem az, hogy sporadikusan előfordulnak tahó tanerők. Mármint hogy gyakorlatilag nincs informatikatanítás sok helyen. Technikumban tanítok informatikát, és év elején felmérem a hozott tudást. Sosem volt tanterv szerinti, de közben a tanterv erősödött, az oktatás meg gyengült, szóval elég nagy a szakadék. Elvileg pl. már ismerik a táblázatkezelést, és csak tantárgyi szimulációt (pl. ferde hajítás) csinálunk benne középiskolában, hogy fejlődjön a tudásuk, de kb. a fele nem tud képleteket beírni, kb. 20% meg még nem is találkozott táblázatkezelővel.
2023. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!