Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! Érdekelne, hogy Magyarors...

Adam57 kérdése:

Üdv! Érdekelne, hogy Magyarországon van e valamilyen jogszabály arra vonatkozóan, hogy télen a hidegben lehet e kültéri testnevelés órát tartani?

Figyelt kérdés
Az én iskolám már jó ideje nem tud torna termet biztosítani, hiszen egyszerre több osztálynak van testnevelés órája és kettőnél több osztály nem fér be oda, a folyósón is szoktak testnevelés órát tartani, de az is foglalt a legtöbbszőr. Mivel múlthéten az udvaron tartották az órát -2 fokban és valószínűleg én és pár osztály társam meg is fáztunk érdekelne hogy vonatkozik e valamilyen törvény arra ha az iskola nem tud benti helyiséget biztosítani testnevelés órára télen és az időjárás is rossz. Volt olyan is amikor hóban/esőben is kint kellett lenni. A válaszokat előre is köszönöm!

2023. jan. 29. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs.
2023. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs erre jogszabály. Viszont jó lenne ha felöltöznél rendesen a tesiórára.
2023. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha lenne is ilyen, az most a rendkívüli állapot miatt nem lenne érvényben. A többi hasonló egészségügyi, fűtésre vonatkozó szabály mellett ezt is kiiktatták volna.
2023. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabály. Mi is kint tesiztünk, ráadásul nálunk ugyanúgy kötelező volt a rövidnadrág és tesipóló, mínuszban is, hóesésben is. Akkor pillanatnyilag elég sz@r volt, de hozzá lehetett szokni. Most utólag pedig már örülök neki, mert azóta még kevésbé vagyok fázós, igaz, addig sem voltam kimondottan az.
2023. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg a szüleidet, hogy írják be a krétába, hogy kérik, hogy amennyiben az udvaron van a tesióra, lehess rendesen felöltözve, kabátban, sapkában, stb.
2023. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányoméknak is többnyire odakint tartják a tesit (hatodikos), és lehet most meg leszek kövezve, de én még örülök is neki valamilyen szinten, mert legalább erősödik az immunrendszere, és sokkal ellenállóbb lesz már magával a hideggel szemben is. Náluk ugyan megengedett ilyenkor a melegítőfelső és a melegítőnadrág, de csak kb. az osztály fele él vele. Neki is csak rövidnadrágja és pólója van.
2023. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!