Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME pénzügy és számvitel...

A BME pénzügy és számvitel szak tényleg sokkal nehezebb, mint az ELTE GTK szakjai?

Figyelt kérdés

A BME GTK pénzügy és számvitel szak mennyire nehéz?


Jövőre tervezek egyetemre menni, mindenféleképpen pénzügy és számvitel szakra, az ELTE GTK és a BME GTK között szemezgetek, ELTE-ről közvetlen családi körből nagyon sok tapasztalatot hallottam már, a BME-ről annál kevesebbet. Őszinte válaszokat szeretnék kérni.


Tényleg sokkal nehezebb a BME-s pénzügy és számvitel, mint az ELTE hasonló szakja, legfőképpen a matek miatt?

Mennyire lehet mellette akár heti 20 órában, vagy többen dolgozni, úgy tudom ELTE-n sima ügy, ellenben én a BME-vel jobban szimpatizálok, de ez egy fontos kérdés számomra.


Mindezek mellett tudom, hogy az ELTE teljesen rugalmas, majdnem, hogy úgy osztod be az idődet, ahogy akarod, ismerőseimnek például csak egy héten 2 vagy 3 napon vannak órái, többi napok szabadok. A BME-n a mintatanterv szerint az első félévben legalább heti 26 óra van, nem tudom, ez hogyan oszlik el, van-e egyáltalán szabadnap.


Végezetül a vizsgákról is kérdeznék, valóban nagyon szivatósak a BME-s vizsgák, mert azért sok mindent lehet hallani, vagy ez csak egy tévhit és játszi könnyedséggel hozható az egész?


A válaszokat előre is köszönöm!



#nehézség #BME #ELTE #GTK #Pénzügy és számbitel
2023. jan. 29. 21:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

a “nagy váltás” előtt


Tehát azt mondod, hogy ha valaki hasonló színvonalat akar, az menjen az Etére.

2023. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert nincs viszonyítási alapom sajnos.
2023. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!