Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanári diploma nélkül tanítani?

Tanári diploma nélkül tanítani?

Figyelt kérdés

Miket lehet?

Én eddig nem is tudtam, hogy lehet ilyet. Aztán most meséli egy barátnőm, hogy elkezdett egy esti sulit (turizmus-vendéglátás) ahogy a turisztika tanarnak nincs is tanár végzettsége csak turisztikai diplomája. Illetve egy masik barátnőm bátyja mechatronikusként végzett nemrég és diploma után rögtön fel is vették egy suliba tanítani. De nem ilyen tanár fizetésért, hanem kb a kezdő tanári bér dupláját kapja.

Bármit lehet igy tanítani? Vagy,hogy megy ez?



2023. jan. 30. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy milyen típusú oktatási intézménybe.
2023. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Oktatónak mehet tanári végzettség nélkül is, de előtte le kell dolgoznia x évet a szakmájában, úgy tudom.
2023. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Szakmai tantárgyakat. Pl. nekem közgázos évfolyamtársaim közül páran diploma utána középiskolákba mentek tanítani gazdasági tantárgyakat.
2023. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen simán. Ott nem tanítók, tanárok vannak, hanem oktatók.

Szakközépiskolákban (vagy ki tudja, hogy most hogyan hívják őket) szakmai tantárgyakat lehet oktatni szakirányú felsőfokú végzettséggel.

Általánosban nem tudok róla.

2023. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, bizonyos területeken lehet.
2023. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem klasszikus iskolában nem, tehát pl nem mehet el valaki matekot tanítani egy általános iskolába ha közgazdász. Ehhez kell a pedagógiai pszichológiai ismerete, gyakorlata a tanárnak.


De amiben szakértő azt taníthatja felnőtteknek. Pl egy tapasztalt programozó taníthat programozó suliban. Csak épp a programozó bért fogja elkérni.

2023. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Közismereti tárgyakat (tehát matek, töri stb.) csak tanári diplomával lehet tanítani (de amilyen tanárhiány van, tudok olyanról ahol pl. nyelvszakos bölcsész tanítja az adott idegen nyelvet). Szaktárgyak más tészta.
2023. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Felsőoktatásban és szaktárgyakat lehet, sajnos. Látszik is az oktatás minőségén. Felsőoktatásban dolgozom oktatóként, több gyomorgörcsös év után jutottam el oda, hogy némi oktatásmódszertanra is szükségem van a munkához. Azóta sokkal jobb a helyzet. Van kolléga, aki 30 év után sem érti, hogy neki miért lenne rá szüksége...
2023. jan. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen jellemző. Az elég nagy + pont ha olyan ember tanít egy tárgyat, akinek jelentős tapasztalata van az adott iparban.
2023. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!