Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem szakon kell nyelvvi...

Történelem szakon kell nyelvvizsgázni latinból, vagy hogy kell érteni ezt? Lent.

Figyelt kérdés
Mintatantervnél olvastam olyant, hogy "latin minimum szint", "küszöb szint" stb. Ez most nyelvvizsgáta irányul vagy csak latint kell tanulni?

2017. jún. 24. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Elte-n 2 félévig tanulsz latint, melynek követelménye általában 1-2 zh (félévenként)+ vers fordítások, szövegek elemzése, ha nem akarsz foglalkozni ókorral vagy középkorral a latint ez után elfelejtheted...
2017. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tanulnék én szívesen latint, csak az a aj, hogy ehhez már "öregnek" érzem magam. Bár a történelem szakban sem vagyok biztos, de kicsit megrémisztett ez a latin dolog. Gondolom, menne, de másra akarom összpontosítani az energiám, mint a latin.

Bár tényleg jó lett volna középiskolában vagy még előbb tanulni, több okból is. Pl nyelvtanulás.

2017. jún. 24. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem volt egyértelmű a válaszom. Nem kell nyelvvizsgát tenned, ha akarsz csinálsz de ez a te dolgod, ha van latin érettségid azt hiszem az óra látogatása sem kötelező.....
2017. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én töri szakos vagyok az Eltén, igen 2 félévnyi kötelező latinod lesz, ami ha megvan kettessel soha többet nem kell vele foglalkoznod, amúgy is figyelemmel vannak az oktatók arra, hogy te történelem szakos leszel, nem pedig ókoros (könnyebb lesz teljesíteni). Mellesleg ha akarod tanulni, akkor vegyél fel bevezető órát (összesen 4 van), beszélni, érteni, tudni nem fogod ettől a négy szemináriumtól az órát, viszont a B2 nyelvvizsgát meg tudod csinálni, ha ez egy cél. További kérdésed merülne fel írj nyugodtan privátot is akár.
2017. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!